2020 ATP Finalleri şampiyonu Daniil Medvedev, ATP internet sitesine 2020 sezonundaki yüksek performansı ve Londra'daki mücadelesi hakkında konuştu.
"Bazen problem yaşıyorum, özellikle iyi oynayamadığım zaman" diyen ATP Dünya Sıralaması dördüncüsü, "Ruh hakimiyetimi yitirebiliyorum. Yalnızca bir final oynamadım... ve bu durum insanın zihninde yer ediniyor."
Tenisi kolay bir spor olarak nitelendirmeyen Amerika Açık yarı finalisti, oyun hakkında şu sözleri kullandı: "Olan bazı şeyleri açıklamak zordur. Geride olduğunuz vakit, hızlıca ayağı kalkmak için en iyi yolu bulmanız gerekir."
Tenis
Thiem de Olimpiyat Oyunları'ndan çekilme kararı aldı
18/06/2021 - 09:39
2020 sezonunda Paris Masters'ta da birinci olmayı başaran 24 yaşındaki raket, kariyerindeki üçüncü ATP 1000 seviyesindeki şampiyonluğunu elde etmişti.
ATP Finalleri'nde de Rafael Nadal, Novak Djokoovic ve Dominic Thiem gibi isimleri mağlup etmeyi başaran Medvedev galibiyetleri hakkında "Yalnızca iyi tenis oynayabileceğimi ve iyi sporcuları mağlup edebileceğimi göstermek istedim." dedi.
https://i.eurosport.com/2020/11/20/2940439.jpg
"Büyük kupalar kazandığınızda veya büyük rakipleri mağlup ettiğinizde ve kutlama yapmadığınızda, etrafınızdakilere bakma ve ortaya çıkan enerjiyi hissetme fırsatı yakalıyorsunuz."
"Bir sanatçı olarak, bir tenis oyuncusu olarak bunu düşünürseniz bütünüyle o duyguyu hissedebilirsiniz."
Roger Federer, Rafael Nadal, Novak Djokovic ve Andy Murray'den sonra aktif oyuncular arasında dünya sıralamasında ilk 10'da yer alan isimlere karşı en yüksek galibiyet yüzdesine sahip olan Daniil Medvedev oyunu hakkında da değerlendirmelerde bulundu.
"Defansif olmam gerekirse, defansif kalmaya devam edeceğim. Ancak ilk 10'daki oyunculara karşı sadece savunmada kalamazsınız, bu sebeple taktiklerinizi değiştirmeniz gerekebilir. İyi hissettiğim zaman tabii ki toplara özellikle de forehandimle güçlü bir şekilde vurmak isterim. Keza Londra'da da oynadığım her maçta rakiplerime oranla daha fazla winner üretmiştim. Bu harika."
"Antrenörümle idmanlarda çalıştığımız küçük şeylerin işe yaraması ve bunları böyle büyük bir sahnede gösterebilmem beni mutlu ediyor." diyen Medvedev antrenörü ile birlikte "her gün daha da iyi bir tenis oyuncusu olmak için çalıştığını" sözlerini sarf etti.
Tenis
Nadal, Wimbledon ve Tokyo'da yok
17/06/2021 - 14:23
Roland-Garros
Roland-Garros | Rafael Nadal'ın en güzel beş hareketi
15/06/2021 - 12:57