Erkeklerde dünya bir numarası olan Djokovic, dün oynanan finalde Medvedev’i 7-5, 6-2 ve 6-2’lik setlerle 3-0 mağlup ederek beklentilerin aksine rahat bir galibiyet almıştı. Turnuva başında karın sakatlığı nedeniyle zorlanan ve hatta başka turnuva olsaydı muhtemelen çekileceğini söyleyen Sırp tenisçi, Avustralya Açık’taki dokuzuncu şampiyonluğunu kazandı.
Yirmi Grand Slam zaferi bulunan Federer ve Nadal ikilisine bir adım daha yaklaşan Djokovic, maçtan sonra sakatlığının çok da ciddi olmadığına yönelik çıkan iddialara cevap verdi.
“Sakatlık, karantina ve kort dışında yaşanan her şeyiyle duygusal açıdan kesinlikle en zorlu Grand Slam’di. Son dört hafta ‘roller coaster’ yolculuğu gibi oldu.”
Tenis
Thiem de Olimpiyat Oyunları'ndan çekilme kararı aldı
18/06/2021 - 09:39
https://i.eurosport.com/2021/02/16/2995898.jpg
“Yaşamış olduğum kas yırtılması, abdominal oblik kasın yırtılmasıydı. Üçüncü turda Taylor Fritz’e karşı oynarken bunu hissettim ve maç sonrasında da belirttim. Tahmin ediyordum ama yalnızca kas yırtılması olduğunu sandım çünkü ani bir şekilde gelişmişti. Bu konu hakkında çok fazla spekülasyon olduğunu biliyorum. İnsanlar, sakat olup olmadığıma ve nasıl bu kadar çabuk iyileştiğime inanmakta güçlük çekiyor. Bunu yapmak imkansız, anlıyorum.”
“Herkesin kendine göre bir görüşü olabilir ve herkes istediğini söyleme, başkalarını eleştirme özgürlüğüne de sahip. Sadece bazen bunun biraz haksız bir şekilde yapıldığını hissettim. Ama bu ne ilk olacak, ne de son.”
https://i.eurosport.com/2021/02/22/3000121.jpg
Üçüncü turdaki maç sonrası oldukça endişeli olduğunu belirten Djokovic: “Dördüncü tur maçından iki saat öncesine kadar oynayıp oynamayacağımı gerçekten bilmiyordum. Korta çıktığımda üçüncü tur maçından sonra ilk kez tenis oynadım. Durum iyi görünüyordu. Katlanabilecek düzeyde bir ağrı vardı. Bu ağrıyla oynamak zorunda olduğum gerçeğini kabullendim. Tabii ki profesyonel sporlarda her zaman ağrıyla oynarız. Bu ne yaptığımız ve kim olduğumuzla ilgili bir durum. Ancak bu, farklı türde bir acıydı.” ifadelerini kullandı.
“Bu sakatlıkta oluşan hasara daha fazla zarar verebileceğim gerçeğinin farkındaydım. Ancak daha önce de belirttiğim gibi böyle büyük bir turnuvada yer alıyorsam, sonuna kadar gitmek için bazı riskleri göze alırım. Tabii ki bunu tek başıma başarmadım. Tıbbi ekip ve fizyoterapistim muazzam bir iş yaptı. Tanrı’nın lütfuyla da şampiyon olmayı başardım ve çok minnettarım.”
Tenis
Nadal, Wimbledon ve Tokyo'da yok
17/06/2021 - 14:23
Roland-Garros
Roland-Garros | Rafael Nadal'ın en güzel beş hareketi
15/06/2021 - 12:57