Petra Kvitova ve Sofia Kenin Roland-Garros'ta tek kadınlar yarı fianl biletlerinin son sahipleri oldu. Petra Kvitova, Alman raket Laura Siegemund'u iki setle geçerken, Sofia Kenin de bir önceki gün son 16 turu maçında Ons Jabeur'u turnuva dışına iten rakibi Danielle Collins'i son setteki hakim performansı sonucu turnuva dışına itti. İkili, bugün saat 16.00'da başlayacak günde Iga Swiatek-Nadia Podoroska maçından sonra karşılaşacak.

Petra Kvitova, 2012 yılından sonra ilk kez yarı finale yükselme hedefiyle çıktığı maçta Alman raket Laura Siegemund'a karşı 6-3'lük setlerle galip geldi. "Geçtiğimiz yıl Avustralya'daki finalle birlikte burada da sekiz sene sonra yarı finalde olduğum için çok sevinçliyim. Grand Slam turnuvalarında son yıllarda daha iyi performans göstermiş olmak beni memnun ediyor. Bunun bir yolculuk olduğunu düşünüyorum, tabi daha devam ediyor."

Tenis
Gençler için ilk değil
14/10/2020 - 09:41

"Bugün yaptığım her şeyle alakalı gurur duyuyorum. Uyandığım andan itibaren epey gergindim." diyen Kvitova maça dair şu sözleri kullandı, "Maça başlarken her sayı için büyük bir savaş vereceğimizi çok iyi biliyordum. Çok kafa karıştırıcı bir rakip. Oyunu çok çeşitli ve zorlayıcı. Bir de Grand Slam çeyrek finali maçı oynadığımızı düşünürseniz, o seviyede bir gerginlikle hiçbir şey kolay olmuyor. Fakat mental açıdan ve baskıyı yönetirken gösterdiğim performanstan dolayı çok mutluyum."

https://imgresizer.eurosport.com/unsafe/0x0/filters:format(jpeg):focal(1232x289:1234x287)/origin-imgresizer.eurosport.com/2020/10/07/2909581.jpg

Amerikalı raketler Sofia Kenin ve Danielle Collins'in karşı karşıya geldiği maç, üç setlik bir heyecana sahne oldu. Avustralya Açık şampiyonu Kenin, Collins'e karşı setlerde 6-4, 4-6 ve 6-0'lık üstünlük kurarak yarı finalde Kvitova'nın rakibi oldu. Maç boyu 38 winner üreten ve rakibi Collins'e bu alanda 16 winner üstün gelen Kenin, "Kazanmayı her şeyden çok seviyorum. Gerçekten keyif aldığım bir şey... Oynarken her zaman o hissi yakalamak istersiniz." dedi.

Dört numaralı seri başı maça ve galibiyetine dair, "Bu çok özel ve ben de çok mutluyum. Rakibimin çok agresif oynadığını biliyordum bu yüzden ilk serviste daha iyi bir yüzde yakalamam ve benim de agresif olmam gerekiyordu. Genel olarak çok iyi iş çıkardım. Üç sette kazanmaktan hoşlanıyorum galiba. Zor olduğunun farkındayım fakat işi bitirmek anlamına da geliyor." açıklamasını yaptı.

Yarı finalde iki Grand Slam şampiyonu karşı karşıya gelecek. İki Wimbledon zaferi bulunan Petra Kvitova, son Avustralya Açık'ta ipi göğüsleyen rakibine karşı oynadığı maçlarda 2-0 üstünlüğe sahip. Maçın anahtarını zihinsel alanda gören Sofia Kenin, "Yarı finalde kendime hakim olmak için her şeyi yapacağım. Tabii ki Kvitova çok uzun ve çok güçlü. Harika servisi ve büyük vuruşları var. Oyunu dengelemek için bir şeyler bulmaya çalışacağım. Ona kuvvetle üstün gelemeyeceğimi biliyorum fakat oyunu karıştırmak için benim de kendimce iyi olduğum alanlar var." dedi.

Tenis
Świątek
10/10/2020 - 21:19
Tenis
Roland Garros'ta Finalistler Belli Oldu
09/10/2020 - 08:18