AC Milan internet sitesine açıklamalarda bulunan 40 yaşındaki Zlatan, Tokyo Olimpiyatları yarı finali ve Amerika Açık finalinde kaybederek 2021 senesi için Takvim Slam ve Altın Slam yapma imkanını tepen Novak Djokovic hakkında konuştu.
Babası Bosna Hersek, annesiyse Hırvatistan kökenli olan yıldız santrafor, sinirli ruh halinin hem kendisinde hem de Sırp raket Novak Djokovic'te sahaya en iyi performansın yansımasına yol açtığını belirtti.
"Öncelikle o Balkan kafalı, eğer sinirden patlarsanız iyi şeyler yaparsınız, eğer kızgın olursanız yapabileceğiniz en iyiyi ortaya koyarsınız."
Tenis
Novak Djokovic’te Soru İşaretleri Devam Ediyor
DÜN - 04:45
"Daha odaklı, daha dikkatli olursunuz. Nole oynadığında ve sinirli olduğunda en iyi performansını ortaya çıkarıyor ve ben de aynı şekilde canlı hissediyorum."
https://i.eurosport.com/2021/09/22/3224712.jpg
"O bütün bir sporcu. Kafası yalnızca az bir tecrübeye sahip değil. Tecrübeyle zihin de büyüyor. Nole benim gibi."
İki sporcunun da sahada sinirli anlarının gündeme düşmesinin yanı sıra Novak Djokovic de daha önce Zlatan Ibrahimovic hakkında "harika bir arkadaş, inanılmaz bir savaşçı ve mükemmel bir şampiyon" nitelendirmesinde bulunmuştu.
Bu sezon üç Grand Slam şampiyonluğu kazanarak toplamda 20'ye ulaşan ve rekora ortak olan dünya bir numarası Amerika Açık ikinciliği sonrası henüz maça çıkmadı ve Indian Wells'ten de çekildiğini açıkladı.
https://i.eurosport.com/2021/06/18/3156387.jpg
Zlatan Ibrahimovic, Sportsweek'e verdiği röportajda Novak Djokovic'in New York'taki performansı hakkında da değerlendirmelerde bulundu.
"New York'taki kriz mi? Böyle bir hayal kırıklığını sindirmek hiç kolay değildir. Nole mükemmel oynadı ve tüm sezon kazandı. Sonadımda ise bir şey kaybetti. Bu olur, böyle olur."
"Ama Nole'nin yaptığı inanılmaz ve harika bir şey. O da öyle düşünmeli. Diğerlerinin bunu yaptığını görmedim: o hedefe herkesten daha çok yaklaştı. Ama diğerleri de güçlü tabii ki, sadece o değil."
Tenis
Federer'in amacı kortlara geri dönmek
27/09/2021 - 14:03
Tenis
Tek taraflı ama en iyisi
22/09/2021 - 10:40