ABD'de yoğunlaşan sıcak hava dalgası hafta sonu da devam ederken, Kuzeydoğu'da Pazar günü yapılması planlanan triatlonlar ya ertelendi ya da kısaltıldı.
Boston Triatlon yarışı 21 Ağustos’a ertelenirken, New York Triatlon ise triatlon ve duatlon yarışları için bisiklet ve koşu parkurlarını kısalttı.
Boston yarışının direktörü Michael O’Neil, ABC News’e yaptığı açıklamada kararın tarihi hava şartları nedeniyle şehir ve eyaletle ortak bir şekilde verildiğini söyledi.
Triatlon
Malibu Süper Lig Triatlon | Önemli Anlar
26/09/2021 - 11:22
“Sporcularımızın, gönüllülerimizin ve seyircilerimizin sağlığını önemsiyoruz. Boston, güvenlikten ve sporcuların deneyiminden ödün vermeyecektir. Bu hafta sonu yoğun ısı ve nem nedeniyle yarış esnasında oluşabilecek sağlık sorunlarından dolayı Boston şehir yönetimi ve Massachusetts eyaletiyle yarışı Ağustos ayına ertelemeye karar verdik. Herkes bu hafta sonunu güvende geçirmeli ve olabildiğince su içmeli.”
https://i.eurosport.com/2022/07/23/3420797.jpg
Kuzeydoğu’da sıcaklığın rekor seviyede yükselmesi beklenirken pazar günü havanın Boston’da 97°F (36.1°C civarı) New York’ta ise 98°F (36.6°C civarı) olması bekleniyor.
New York Triatlon tarafından yapılan açıklamada şunlar söylendi:
“Bu pazar 95°F (35°C) aşması beklenen sıcaklık sebebiyle yerel yetkililer ve meteoroloji uzmanlarının işbirliği içerisinde New York triatlon ve duatlon yarışlarının bisiklet ve koşu bölümlerinin kısaltılmasına karar verildi. Sporcularımızın ve katılan herkesin güvenliği bizim ilk önceliğimizdir.”
New York triatlon yarışının koşu parkuru 6.2 mil’den 2.5 mil’e düşürülecek. Duatlon koşusunun ilk ayağı 2 mil’den 1 mil’e, ikinci ayağı 6.2 mil’den 2.5 mil’e düşürülecek. Parkurun güney dönüşü 90. Cadde ve Batı Yakası Karayolu üzerinde olacak.
New York Triatlon internet sitesinden yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:
“Her iki yarışın uzunluğunu azaltmak moral bozucu olsa da birinci önceliğimiz yarışmacıların, gönüllülerin, sağlık personellerinin ve seyircilerin güvenliğini sağlamak için elimizden geleni yapmaktır.”
Bu New York Triatlonu’nun 20. yarışı ve resmi olarak ilk duatlonu olacak.
New York Triatlon’u sporcularına yarış öncesi, yarış sırasında ve yarış sonunda sürekli olarak su içmeleri konusunda teşvik etti.
Yarış boyunca bazı noktalarda tıbbi destek ve tuvaletin bulunduğu yardım istasyonları olacak ve bitiş çizgisinde buz havluları dağıtılacak.
Tokyo 2020
Tokyo 2020 : Tokyo'da Bugün - Gün 4 - Triatlon
27/07/2021 - 17:53