Jean-Jacques Savin adındaki Fransız maceracı, 1 Ocak’ta Portekiz’den bir kayıkla Atlantik’i tek başına geçmek için yola çıkmıştı. Portekiz donanması, Fransız maceracının botunu Azor takımadaları yakınlarında botunu ters dönmüş halde buldu.
Bir Facebook gönderisinde Savin’in cesedinin bulunduğu bildirilmesine rağmen kızı Manon, bir başka bildiri yayınlayarak bunun yalan olduğunu açıklamıştı.
“Şu ana kadar Portekiz denizcilik makamlarından henüz resmi bir haber yok.”
Tüm Sporlar
The Power of Sport | Sporun Gücü | Birinci bölüm
05/05/2022 - 09:09
Pazar günü Portekiz Donanması'ndan yapılan açıklamada, Perşembe günü gece yarısından hemen önce gönderilen bir tehlike sinyalinin ardından Savin'in teknesinin aranmaya başlandığı belirtildi. Aramaya bir deniz korveti, üç uçak ve birkaç ticari geminin dahil olduğu ve bunlardan birinin içinde Savin'in belgelerinin bulunduğu su geçirmez bir çanta bulduğu belirtildi.
Cumartesi günü denizde teknenin yerini tespit eden Portekiz donanması, gemiyi kaldırdıktan sonra maceracıyı bulmanın olasılığının düşük olduğu için arama çalışması durdurmuştu. Bir donanma sözcüsü Pazartesi günü yaptığı açıklamada, "O zamandan beri başka bir görüş veya bilgi olmadı." şeklinde konuşmuştu.
Ancak Savin'in ekibi, 75 yaşındaki maceracının Kuzey Atlantik Okyanusu'nda ters dönmüş kanonun içinde cansız bedeninin bulunduğunu duyurdu.
https://i.eurosport.com/2022/01/23/3295640.jpg
2019'da Savin, İspanya'nın Kanarya Adaları'ndan Karayipler'e kadar varil şeklinde bir kapsül içinde Atlantik'i geçmişti.
14 Ocak’ta ise Savin, 75. yaş dönümünü denizde kutlamıştı.
Tüm Sporlar
Top 10 | 2021'deki Kazalar
27/12/2021 - 13:26
Tüm Sporlar
Mavys Alvarez: "Maradona bana tecavüz etti"
23/11/2021 - 05:00