TODAY'e röportaj veren olimpiyat tarihinin önemli figürlerinden olan Michael Phelps, 'aslan nefesi' adını verdiği teknikle çocuklarına nefes egzersizleri yaptırdığını açıkladı.
“Bir aslan nefesi basit, derin bir nefes çeşidi. Çok yüksek bir endişe hissediyorlarsa veya hüsrana uğruyorlarsa, kükremelerine izin veriyorsun. Evde zaman zaman çok fazla kükreme oluyor."
Klinik psikolog Dr. Shannon Curry de nefes egzersizlerinin insanlara olumlu etkilerini savunuyor.
Tüm Sporlar
Artistik Cimnastik Erkek Milli Takımımızdan tarihi başarı
27/06/2022 - 22:01
“Endişeli olduğumuzda, vücudumuz sanki tehlikeyle karşı karşıyaymışız gibi tepki veriyor. Sempatik sinir sistemimiz devreye giriyor, kalbimize kan ve oksijen pompalıyor, kollar ve bacaklar gibi büyük kas grupları böylece savaşmaya başlıyor."
Phelps ve eşi Nicole, ailelerinin ruh sağlığı ve Phelps'in intihar düşüncesi geçmişi ile olan yolculuğuyla ilgili açıkça düşüncelerini de paylaşırken yaşadığı ruhsal tutarsızlığa örnek veren Phelps, "Bir gün uyanabiliyorum ve dünyanın zirvesindeymişim gibi hissedebiliyor ve kesinlikle her şeyi ve her şeyi yapabilirim gibi hissediyorum. Ertesi gün uyanıyorum ve yataktan çıkmak istemiyorum." dedi.
https://i.eurosport.com/2017/07/24/2133174.jpg
Tüm Sporlar
The Power of Sport | Sporun Gücü | Birinci bölüm
05/05/2022 - 09:09
Tüm Sporlar
Jean-Jacques Savin hayatını kaybetti
25/01/2022 - 08:34