2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda beşinci olarak tarihe geçen Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımımız, çok kısa süren dinlenmenin ardından Romanya'ya giderek Avrupa Şampiyonası'na katılmıştı.
D Grubu'nda 5'te 5 yaparak rakiplerine gözdağı veren Filenin Sultanları, oynadıkları oyunla hem keyif veriyorlar hem de keyif alıyorlar.
Kaptan Eda Erdem Dündar maç sonunda, "5'te 5 yapmak çok iyiydi. Her zaman iyi oynuyoruz, iyi mücadele ediyoruz. Uzun bir yolumuz var ama biz çok hazırız. Sırbistan'daki Final Four'a kalırsak çok güzel bir atmosfer olacak. Ülkemizi gururlandırmak istiyoruz." ifadelerini kullanırken sosyal medya hesabından ise "5’te 5; hem özgüven kazanmamız, hem de şampiyonanın devamı için çok önemliydi. Yoğun Milli Takım dönemini en iyi şekilde kapatmak ve hayallerimizi gerçekleştirmek için savaşmaya devam edeceğiz! Destekleriniz, dualarınız için teşekkürler. Romanya’dan güzel ülkemize sevgiler." şeklinde bir mesaj paylaştı.
Voleybol
Efe Bayram: “Dünyanın en iyi ligindeyim” – Özel Röportaj
09/07/2022 - 12:03
"Biz kendimizi hep Final Four'da ve madalya almış olarak görüyoruz. İlk 16, sonrasında çeyrek ve yarı finaller... Stresli maçlar olacak gibi gözüküyor. Heyecanlıyız. Şu anda ilk adımı attık. Maç maç gideceğiz ve inşallah adımızı Final Four'a yazdıracağız."
https://i.eurosport.com/2021/08/25/3206562.jpg
Koç Giovanni Guidetti, takımın yapmış olduğu savunmadan çok mutlu olduğunu dile getirirken, "Oyuncularımı tebrik ediyorum. Grubun en zor maçını oynadık. Maça çok kötü başlamış olsak da çok güzel telafi ettiler. Muhteşem bir oyuncu grubuyla birlikteyim. Çok iyi savunma yapıyoruz. Bu, çok iyi bir işaret çünkü defans yapan takım, kazanmak isteyen takımdır." ifadelerini kullandı.
"Sakin ve mütevazi olmamız lazım. Yaptığımız şey önemliydi fakat henüz kayda değer bir şey yapmadık."
Voleybol
Sultanlar'dan beşinci galibiyet
20/06/2022 - 07:10
Voleybol
Maddie Madayag korkuttu
13/08/2021 - 07:35