Türkiye'de yaşamaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Guidetti, "Hayatımda sahip olduğum birçok şeyi Türkiye'ye borçluyum. Kariyerimin en önemli dönemini burada oluşturdum. Ailemi Türkiye'de kurdum. Son 12 yıldır hayatımın merkezi Türkiye. Türkiye'de yaşamaktan çok keyif alıyorum. Türkiye bana çok şey kattı. Ben de sahip olduklarımı Türkiye'ye geri vermek istiyorum." ifadelerini kullandı.
Giovanni Guidetti, Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda çok zor bir grupta yer aldıklarını ancak madalya kazanmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.
"Oyuncular, uzun bir aradan sonra tekrar bir araya geldikleri için çok mutlu. Takımda iyi bir hava var. VNL'de bütün oyunculara şans vereceğiz. Tabii ki en önemli hedefimiz Tokyo Olimpiyat Oyunları. Hiçbir maça kaybetmek için çıkmayacağız. Üç turnuvada da oynayacağımız tüm maçları kazanmak istiyoruz. 2012 Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye'yi televizyondan izledim. 2016'da Hollanda'nın başantrenörüydüm. Türk Milli Takımı'yla ilk olimpiyatım olacak. Çok heyecanlıyım. Bizim grubumuz gerçekten son derece zor. Ancak ben de takımımızdan oldukça ümitliyim. Çok iyi işler yapacağımıza inanıyorum. Bizden daha fazla madalya kazanma şansı olan takımlar var. Yüzde 2, 3 ya da 5 madalya kazanma şansımız olsa bile bunun için savaşacağız ve ölmek gerekiyorsa da öleceğiz."
Voleybol
Willian’a ırkçı saldırı
21/02/2021 - 06:24
"Hedefiniz olmadan hayal kuramazsınız. Hayaliniz olmadan da hedeflerinize ulaşamazsınız. Küçük hedefleriniz varsa küçük hayaller kurarsınız. Olimpiyat Oyunları'nda madalya kazanmak çok büyük bir hedef ve hayal. Bunun için planınızın olması gerekiyor. Büyük planlarım ve hayallerim var. Bunu gerçekleştirilebiliriz."
https://i.eurosport.com/2017/10/09/2183341.jpg
"Filenin Sultanları", bu yıl içinde üç büyük organizasyonda mücadele edecek. Milli takımımız, yarın başlayacak ve 20 Haziran'da son bulacak FIVB Voleybol Milletler Ligi'ne (VNL) katılacak. 23 Temmuz-8 Ağustos'ta Tokyo Olimpiyatları'nda madalya mücadelesi verecek Ay-Yıldızlılar, 19 Ağustos-5 Eylül'de ise Avrupa Şampiyonası'nda boy gösterecek.
Voleybol
Güney Koreli ikiz voleybolculara zorbalık yaptırımı
20/02/2021 - 16:55
Voleybol
CEV Şampiyonlar Ligi'nde Kura Zamanı
11/02/2021 - 09:44