Ülkenin en iyi ve en tanınan kadın atletlerinden olan 24 yaşındaki ikiz kardeşler, kimliği belirsiz kişiler tarafından açıklanan zorbalık suçlaması sonrası sonra özür diledi.
Da-Yeong resmi Instagram hesabından yaptığı paylaşım ile derin bir pişmanlık duyduğunu dile getirdi.
“Gençlik yıllarımda beraber oynadığım takım arkadaşlarıma böyle korkunç ve kötü anılar verdiğim için derinden özür diliyor ve pişmanlık duyuyorum.”
Voleybol
Sultanlar'dan beşinci galibiyet
20/06/2022 - 07:10
Jae-Yeong ise Instagram hesabından paylaştığı gönderide “Gençlik yıllarımda ettiğim hakaretlere ve söylediğim kötü kelimelere maruz kalan herkesten özür diliyorum.” cümlesini kullandı.
“Söylediğim bu kötü kelimeleri ve ettiğim hakaretleri asla unutmayacağım ve bu beni daha çok olgun biri yapacak.”
Her iki isim de eski okul arkadaşları ile görüşüp yaptığı hareketlerden dolayı özür dilemek istediklerini ifade etti.
Milli takımın Tokyo Olimpiyatları'na katılmasında pay sahibi olan Yeong kardeşler, voleybolun ülke genelinde popülerleşmesinde aktif rol oynamıştı. Ancak Kore'de 120 bin kişinin imzaladığı ve Başbakanlık makamına sunulan kampanya ile birlikte soruşturma başlatıldı.
Güney Kore Voleybol Federasyonu, okul çağındaki zorbalığın karşısında olduğunu belirttiği ve bahsi geçen olayı kınadığı açıklamada Jae ve Da Yeong'un 2020 Tokyo Olimpiyatları ve 2021 Uluslar Ligi kadrolarından çıkarıldığını belirtti.
Öte yandan ikizlerin formasını giydiği Incheon Heungkuk Life Insurance Pink Spiders kulübü de sporcuları süresiz olarak kadro dışı bıraktı.
Voleybol
Eda Erdem: "Savaşmaya devam"
25/08/2021 - 05:56
Voleybol
Maddie Madayag korkuttu
13/08/2021 - 07:35