Roland Garros'ta 10 şampiyonluğu bulunan Rafael Nadal, Fransa'nın önemli spor organizasyonlarından Le Mans 24 Saat'in startını verecek.
Bu sene 86.sı düzenlenecek otomobil sporlarının dünyaca ünlü yarışı Le Mans 24 Saat'in 16 Haziran'da yapılacak açılış töreninde İspanyol tenisçinin start bayrağını sallayacağı duyuruldu.
Le Mans 24 Saat ve Roland Garros gibi etkinliklerle Fransa'nın spor dünyasının odağı hâline geldiğini söyleyen Nadal, "Bu yıl Le Mans 24 Saat'in başlangıcını yapma onurunu elde edeceğim. Bu muhteşem spor hakkında daha fazla şey öğrenmek için sabırsızlanıyorum." dedi.
24 Heures du Mans
Sayılarla Le Mans 24 Saat
14/06/2019 - 12:13
Yarış organizatörü Pierre Fillon ise Nadal'ın tenis oyuncusu olarak özelliklerine dikkat çekerek, "Rafael Nadal yeteneğinin yanında disiplini, savaşçı yapısı ve zekasıyla dünya çapında bir tenisçi. Bu sebeple bir dayanıklılık yarışı olan Le Mans 24 Saat'i başlatmak için kesinlikle ideal bir isim. Onun getireceği hava yarışımızın uluslararası tanınırlığına katkı sağlayacaktır." ifadelerini kullandı.
Kariyerinde toplam 16 Grand Slam tekler zaferi bulunan Rafael Nadal, geçtiğimiz yıl Roland Garros'ta elde ettiği 10. şampiyonlukla tenis tarihinde benzeri görülmemiş bir başarıya imza atmıştı.
24 Heures du Mans
Le Mans 24 Saat'te zafer Toyota'nın
17/06/2018 - 14:08