Dünya Ralli Şampiyonası'nda (WRC) 4 sezon boyunca pilotlar klasmanında zirveyi kimseye kaptırmayan Sebastien Ogier'nin takımı Volkswagen Motorsports, önümüzdeki sezondan itibaren motor sporlarının bu dev organizasyonunda yer almayacağını açıkladı.
Ogier öncülüğünde son 4 sezonu da markalar klasmanında lider tamamlayan Alman firması, 3 hafta sonra Avustralya'da düzenlenecek final yarışında son kez mücadele edeceklerini duyurdu.
Volkswagen'in böyle bir karar almasındaki en büyük neden olarak, geçtiğimiz yıl gün yüzüne çıkan motor skandalı gösteriliyor. Egzoz emisyonlarını kasıtlı olarak düşük göstermekle suçlanan şirketin zararının 13.5 milyar euroya ulaşması tahmin ediliyor. Böylesine büyük bir fatura karşısında Volkswagen'in bir dizi radikal kararlar alacağı sıklıkla dile getiriliyordu.
WRC
Fransa'da zafer Ogier'nin
08/04/2018 - 12:40
Volkswagen'in kararı sonrası takımın pilotları Sebastien Ogier, Jari-Matti Latvala ve Andreas Mikkelsen'in akıbeti ise belirsizliğini koruyor. Citroen, Hyundai ve Toyota başta olmak üzere birçok takımın bu 3 yarışçı için devreye girmesine kesin gözüyle bakılıyor.
İsveç Rallisi
İsveç Rallisi'nde zafer Neuville'in
18/02/2018 - 14:48
Monte Carlo Rallisi
Sébastien Ogier kaldığı yerden devam ediyor
28/01/2018 - 14:37