WTCC'ye katılmaktan ilk defa geçen seneki Paris Motor Show'da bahseden Citroen, bugün yaptığı açıklamada 2014 yılında yarışmaya katılacağını açıkladı. Yarışın öneminden bahseden mesajda Citroen ilk defa uluslararası şampiyonada ilk defa yarışacaklarını ve bu yarışa da Sebastien Loeb ile katılacaklarını belirtti.
Citroen CEO'su Frederic Banzet, bu yarışa katılmayı aylardır planladıklarını, WTCC'nin Citroen'in istediği her şeye sahip olduğunu söyledi. Citroen'in bu yarışta beğendiği noktalar, sasında geniş bir şekilde yer bulması, masrafları düşük tutulması ve geniş bir uluslararası yarış takvimi. Banzet, bu yarışın markanın ismini ve piyasasını Çin'de, Rusya'da ve Güney Amerika'da genişleteceğini söyledi.
Citroen takım müdürü Yves Matton da yeni bir kategoride ilk defa yarışmanın kendilerine muazzam bir meydan okuma olduğunu söyleyip teknik güçlerini yeni alanlarda denemenin de harika bir deneyim olacağını ekledi.
WTCR
WTCC Arjantin’de
05/06/2013 - 13:10
Citroen'in ilk şoförü ise tanıdık bir isim. Sebastien Loeb, takımıyla bu yarışta iddialı olduğunu söyledi. Tarihlerinde yeni bir sayfa yazma olanağına sahip olmanın muhteşem olduğunu belirten Fransız yarışçı, ilk seferde hemen şampiyon olamayacağını bildiğini ama elbet bir gün kazanacağını söyledi.
Salzburgring
Avusturya'da Nash fırtınası
19/05/2013 - 14:16