Telekonferans aracılığıyla basın mensuplarının karşısına geçen Georgia koçu Kirby Smart, koronavirüs yüzünden kötü bir durumda olduklarını belirtti.
Oyuncularının yanı sıra koç ekibinde de pozitif vakalar olduğunu ifade eden Koç Smart, “Bizim için şu anda koronavirüs salgının zirve yaptığı noktadayız. İnsanlar sürekli aşılanma hakkında konuşuyor ve takımımızda virüse yakalanan herkes aşılıydı. İnsanlar buluşlardan konuşuyor ama bizler sadece takımımızda bulunan aşılanmamış oyunculardan endişelenmiyoruz. Oynayanlardan endişeleniyoruz, oynamayanlardan endişeleniyoruz. Çünkü bizler herkesin güvende olmasını istiyoruz. Beni endişelendiren şu ki aşılı olan oyuncularımdan koronaya yakalandıkları için yararlanamıyorum.” dedi.
Takımın Spor Hekimliği Direktörü pozisyonunda görev alan ve geçtiğimiz günlerde koronavirüse yakalandığı açıklanan Ron Courson hakkında da görüşlerini belirten Koç Smart, “Ron, iyiye gidiyor. Sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Hayatımda tanıştığım en sıkı çalışan kişi o. Bulunduğumuz yerde asla ama asla olmadığı gün olmadı. İki gün üst üste işe gelmediği asla olmadı. Ne boş zamanında ne de bahar arasında. Burada bizimle beraber olmamak onu öldürüyordur bence. İyi gözüküyordu umuyorum ki geri dönecek.”
Amerikan Futbolu
Trans gencin hayatını futbol kurtardı
15/05/2021 - 14:33
https://i.eurosport.com/2021/09/07/3215005.jpg
Georgia oyuncuları, koç ekibi ve diğer çalışanların %90’ı geçen ay koronavirüs aşısı olmuştu.
Geçtiğimiz günlerde New England Patriots koçu Bill Belichick ise “Herkes aşı olsa bile tüm sorunlar çözülmüyor. Aşı olmasına karşın birçok oyuncunun ve koçların virüse yakalandığını gördük.” şeklinde bir açıklama yapmıştı.
Amerikan Futbolu
Bair hayat kurtardı
09/05/2021 - 17:31
Amerikan Futbolu
Kansas City Chiefs Koçu Andy Reid’in Oğlu Super Bowl’da Yok
07/02/2021 - 19:33