Kansas City Chiefs’in Outside Linebacker koçu Britt Reid, perşembe akşamı bir trafik kazasına karıştı. ESPN’in haberine göre an itibariyle hastanede tedavi gören koç Andy Reid’in oğlu Britt Reid’in, Super Bowl’da takımla beraber olması beklenmiyor.
Duran Araca Çarpmış!
Olayla ilk bilgilendirme Kansas City Missouri Polis Departmanı’ndan yapıldı. Yapılan açıklamaya göre Interstate 435, Kansas City’de bir rampada benzini biten araç yolda kaldı. Daha sonra araç sahibi yardım çağırmak adına telefonuna sarıldı. İlk araca yardıma gelen ikinci araç da yol kenarına park etti. Bu sırada Britt Reid’in sürdüğü üçüncü araç, olay yerinden geçerken ilk araca çarptı.
Amerikan Futbolu
Lombardi Kupası'nın Sahibi Belli Oluyor
07/02/2021 - 06:10
Polis raporuna göre Reid’in aracı daha sonra ikinci aracın arkasına çarptı ve arka koltukta bulunan dört ve beş yaşındaki çocuklar hayati tehlike barındırmayacak şekilde yaralandı. Bu sırada ilk aracın sürücü koltuğunda oturan ve ikinci aracın yolcu koltuğunda oturan kişilerin kazadan yaralanmadan kurtuldukları bildirildi.
Reid Alkol Aldığını İtiraf Etmiş
KHSB’nin araştırmalarına göre olay yerindeki Kansas City Polis Departmanı’ndan polis memuru, Britt Reid’in gözlerinin kanlı olduğunu ve kendisinden alkol kokusu geldiğini aktardı.
Resmi tutuklama emriyse Reid’in polis memuruna iki üç kadeh içki içtiğini söyledikten sonra çıkmış. Öte yandan Reid, Adderall reçetesi de almış.
Pazar gecesi oynanacak Super Bowl maçı için hazırlıklarını sürdüren Kansas City Chiefs takımı tarafından yapılan açıklamada ise şu sözlere yer verildi: “Organizasyonumuz, Outside Linebacker Koçu Britt Read’in karıştığı kazadan haberdardır. Şu an olayla alakalı araştırmalarız sürüyor ve konuyla alakalı daha fazla açıklama yapmayacağız. İyi dileklerimiz ve dualarımız kazaya karışanlarla beraber.”
ESPN'in haberine göre eğer konuyla ilgili görülecek olası dava Super Bowl’dan sonra görülecek. Potansiyel soruşturmanın, önümüzdeki hafta içerisinde yapılması öngörülüyor.
Bu İlk Değil
Öte yandan bu kaza, Reid’in karıştığı ilk kaza değil. Reid, bundan 12 sene önce de iki kez benzer olaylar yaşamıştı.
Reid, 2007 yılında bir motorcuya silah çekmiş ve 8 aydan 23 aya kadar hapis istemiyle hakkında dava açılmıştı. Ertesi yılsa bir alışveriş merkezi çıkışında park yerinde arabasıyla yolunu bulamamış ve bir alışveriş arabasına çarpmış, ardından hakkında çıkan uyuşturucu suçlamalarını kabul etmişti.
Amerikan Futbolu
Amerikalılar İçin Super Bowl Çağrısı
06/02/2021 - 08:17
Amerikan Futbolu
Sarah Thomas, Tarihe Geçiyor
21/01/2021 - 14:32