85 ülkeden 9 bin sporcunun katıldığı Avrasya Maratonu’nda halk yürüyüşüne eşlik edenlerin sayısı 100 bini buldu. Geçen yıl köprüdeki rezonans (sallantı) nedeniyle binlerce kişi bu defa gruplar halinde köprüden geçebildi.

Maratondan saatler önce bir köprüden otomobilin üzerine düşen taş parçası haberine yer veren Haberürk, “Yorgun köprüde taş yağdı!” başlığını kullandı. 33. Kıtalararası Avrasya Maratonu’nun koşulduğu Boğaziçi Köprüsü’nün Ortaköy viyadüğündeki ayaktan park halindeki bir otomobilin üzerine beton parçaları düştü. Uzmanlar uyardı: Köprü çok yorulmuş durumda. Mutlaka yeni bir sistemle yedeklenmesi gerekir. Önlem alınmazsa gelecekte çok büyük bir felakete yol açabilir.

Dünya Atletizm Şampiyonası
Kiplagat altını kaptı
27/08/2011 - 07:34

Asya’dan Avrupa’ya yapılan halk yürüyüşünde geçen yıl köprüde büyük sarsıntı yaşanmış, yıkılma tehlikesinden bahsedilmişti. Bu tartışmaların önüne geçmek için Boğaziçi Köprüsü’nün her iki yönündeki denize bakan iki şerit kapatıldı.

Yaşanan onca tartışmaya rağmen binlerce kişi Asya’dan Avrupa’ya yürüyerek geçmenin mutluluğunu yaşadı. İnsanlar köprünün en manzaralı yerinde fotoğraf çektirdi. Yorgun Boğaziçi Köprüsü bir kez daha kıtalararası aşka sahne oldu.

Atletizm
Atletizmde Çifte Dünya Rekoru
08/10/2020 - 07:16
Atletizm
Sergey Bubka ile sırıkla atlamanın sırları, antrenörlük ve işin teknik kısmı üzerine
18/09/2020 - 09:53