ABD Milli Erkek Basketbol Takımı'nda Gregg Popovich dönemi sona erdi.
Tokyo Olimpiyat Oyunları için tek bir hedef doğrultusunda 2016 yılında Gregg Popovich'i takımın başına getiren ABD, beş yılın ardından tecrübeli koça veda etti.
Ulusal alandaki takip tecrübesini hem oyuncularına hem de idari kadroya görev sürecinde aktaran Popovich, kusursuz kariyerine bir de Olimpiyat altın madalyası eklemeyi başardı.
Basketbol
"İşimiz birilerine bakıcılık yapmak değil"
7 SAAT ÖNCE
ABD Milli Erkek Basketbol Takımı İdari Yöneticisi görevine başlayan NBA'in eski efsanelerinden Hall of Fame etiketli Grant Hill'i ise zorlu bir süreç bekliyor. Zira, tecrübeli ismin NBA'in yeni sezonu başlamadan önce basketbol milli takımına bir koç bulması bekleniyor.
https://i.eurosport.com/2021/07/23/3179248.jpg
Uluslararası maçlarda görev almış aktif NBA koçlarından birinin takımın başına geleceği konuşulurken belirtilen kriterlere uyan koçların Steve Kerr, Doc Rivers, Nate McMillan, Monty Williams, Tom Thibodeau, Erik Spoelstra ve Lloyd Pierce olduğu ifade edildi.
Takımın başına geçecek koç hakkında açıklamalar yapan Hill, "Uluslararası maçları anlayacak ve saygı duyacak birini seçeceğiz. NBA'in normal sezonuna göre uluslararası maçlarda dinamikler değişkenlik gösteriyor. Oyunculara mentörlük yapacak, soyunma odasını idare edebilecek bir koç arıyoruz. Uluslararası maçları anlamak ve saygı duymak çok ama çok önemli." ifadelerini kullandı.
NBA'de yeni sezon ise 18 Ekim'de başlayacak.
Basketbol
Adam Silver'dan Kyrie Irving açıklaması
DÜN - 11:20
Basketbol
WNBA'de şampiyon Chicago Sky
18/10/2021 - 10:30