Basketbol
Avrupa Şampiyonası

Ergin Ataman'dan eleştirel EuroBasket değerlendirmesi

Share this with
Copy
Share this article

Ergin Ataman

Image credit: AA

ByEurosport Türkiye
18/09/2017 at 14:51

Milli takımın eski başantrenörü, ülke basketbolunun tarafları arasında yaşanan kopukluğun, Türkiye'nin EuroBasket başarısına mal olduğu görüşünde.

Türkiye Basketbol Milli Takımı'nın eski başantrenörü Ergin Ataman, sosyal medya hesabı Twitter'dan yayımladığı mesajında, geride kalan EuroBasket 2017'ye dair eleştirel bir değerlendirme yaptı.

Ülkedeki basketbol çevrelerinin iç çekişmeleri sebebiyle Türkiye'nin ev sahipliği yaptığı turnuvada istenen başarıya ulaşamadığını söyleyen Ataman, ortak bir platformda tarafların bir araya gelerek çözüm üretmesi çağrısında bulundu.

Basketbol Süper Ligi

"Stratejik düellonun kazananı Ataman"

22/06/2019 AT 16:37

Ergin Ataman'ın açıklamaları şöyle:

"Dün akşam Slovenya’yı alkışlarken kendi ülkemizde düzenlenen bir şampiyonada neden kürsüde olmadığımızı, hatta çeyrek final bile oynayamadan turnuvaya neden erken veda ettiğimizi irdelemeliyiz.

Turnuvada görev alan tüm oyuncularımız ve teknik kadromuzun olağanüstü mücadele etmesine, Avrupa’nın en iyisi olduğumuzu iddia ettiğimiz ligimize, son yıllarda Avrupa’da büyük başarı kazanan kulüplerimize, basketbola en büyük maddi ve manevi desteği veren devletimize ve en önemlisi son topa kadar devam eden halkımızın sevgisine rağmen. Bu şampiyona Türkiye’ye verildiği günden beri hedef turnuva tespit edilip; gerekli düzenleme, plan ve programların yapılmaması, kulüplerimizin Türkiye Milli Takımı başarısı için çaba göstermemesi, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun, aslında avantajına çevirebileceği Türk FIBA Başkanı ile işbirliği yapmak yerine anlamsız ve kabul edilemez bir soğuk savaşa girmesi… Sonuçta kaybeden yine Türkiye oldu.

Çok acil olarak mazeret değil çare ve çözüm üretmezsek bir sonraki şampiyonlarda da durum bu turnuvadan pek de farklı olmayacaktır."

Basketbol Süper Ligi

Ergin Ataman'dan başarısızlık itirafı

26/03/2018 AT 13:48
Basketbol

Ataman, Obradovic'e tepkili

04/02/2018 AT 16:00
Related Topics
BasketbolAvrupa ŞampiyonasıTürkiyeErgin Ataman
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

Basketbol

Karmaşıklıktaki zarafet

20 SAAT ÖNCE

Latest Videos

Basketbol

1996 Atlanta Olimpiyatları: ABD-Yugoslavya | Geniş Özet

00:05:07

Most popular

WEC

The Race All-Star - 16/05

16/05/2020 AT 13:47
View more