Basketbol

Gregg Popovich'e "godfather" teklifi

Share this with
Copy
Share this article

Trauert um verstorbene Ehefrau: Gregg Popovich

Image credit: SID

ByEurosport Türkiye
05/07/2020 at 14:05

Bu sezon ortasında Kenny Atkinson'ı takımdan gönderen Brooklyn Nets, yeni koç adaylarını belirliyor. Sıradaki hedef, Gregg Popovich.

Gregg Popovich, 1988-1989'da San Antonio Spurs'e asistan antrenör olarak gelmişti. 1992 ile 1994 yılları arasını Golden State Warriors'ta asistan antrenör olarak geçiren Popovich, 1994 ile 1996 arasını boş geçmişti.

Basketbol tarihinin en önemli figürlerinden olan Popovich, 1996-1997'den beri Spurs organizasyonunda baş antrenör olarak görev alıyor. Bu süreçte beş yüzük kazanan ve Tim Duncan'dan Kawhi Leonard'a kadar basketbol dünyasına birçok yıldız kazandıran 71 yaşındaki antrenörün yakın gelecekte emekli olacağı tahmin ediliyor.

Basketbol

Jaren Jackson Jr. nasıl oldu da bir franchise oyuncusuna dönüştü?

3 SAAT ÖNCE

Kariyeri boyunca adı başka takımlarla anılan Popovich, son birkaç yıldır bu dedikoduların dışındaydı. Fakat NBA'in emekli yıldızları Rasheed Wallace ve Bonzi Wells, SiriusXM NBA'den Gerald Brown'ın "Let's Get Technical" podcast yayınında Nets'in sahibi Joe Tsai'nin Gregg Popovich'e "godfather teklifi" yapacağını belirttiler.

ESPN'in tanınmış yorumcularından olan Stephen A. Smith, net bir kaynak belirtmemek ve kesin olmamakla birlikte, 9 Mart'ta First Take yayınında, "Gregg Popovich, Nets'in adaylarından biri. Böyle duydum." demişti.

Nets GM'i Sean Marks'la arasının iyi olduğu bilinen Popovich'in hem 71 yaşını tamamlayacak hem de Spurs organizasyonuna bağlı olması nedeniyle bu teklifi kabul etmemesi ve Nets'in daha gerçekçi hedeflere odaklanması bekleniyor.

Basketbol

Halleluka

YESTERDAY AT 07:29
Basketbol

Toronto Raptors’ın muazzamlığı ve şampiyonluk adaylarının sıradanlığı

03/08/2020 AT 13:00
Related Topics
Basketbol
Share this with
Copy
Share this article