Brooklyn Nets’in yıldızlarından Kyrie Irving, henüz aşı olmadığı gerekçesiyle dün Milwaukee Bucks ile oynanılan maçta forma giyemedi.
New York’un kapalı mekanlardaki kuralları gereği aşı olmamış kişiler, eğlence mekanları da dahil olmak üzere birçok kapalı alanda veya etkinliklere katılamıyor.
https://i.eurosport.com/2021/06/06/3147217.jpg
Basketbol
"Joel Embiid, bu yüzden MVP"
08/05/2022 - 09:13
Nets’in bir diğer yıldızı James Harden ise Kyrie Irving’in aşı konusundaki kararı ve ısrarı karşısında sessiz kalmadı ve takım arkadaşını sahada görmek istediğini dile getirdi.
“Eğer Irving sahada değilse, bu bize zarar verir. O en iyi oyuncularımızdan biri ve liderlerimizden biri. Onun takımda olmasını bir o kadar istiyorum.”
Harden’a, Irving’in aşı olup olmaması sorulduğunda ise; “Burada olduğumdan beri bu takımın büyük bir parçası. Geçen seneki başarılarımızda bir ritim yakaladık, bir kimya oluşturduk.” şeklinde konuştu.
“O, her zaman göremeyeceğiniz nadir yeteneklerden, bu yüzden tabii ki onu sahada görmek istiyorum. Buraya gelmemin sebeplerinden biri de Irving’di."
Aşı olmak istemeyen Kyrie Irving, eğer bu tutumunu devam ettirirse, San Francisco’da yer alan Golden State Warriors ve Los Angeles Lakers’a karşı da sahada olamayacak.
Basketbol
Ja Morant takımına inanıyor
22/04/2022 - 05:36
Basketbol
Joel Embiid'den koça tavsiye
20/04/2022 - 04:56