Doğu Konferansı'nda normal sezonu dördüncü sırada bitirerek Toronto Raptors ile eşleşen ve seride 2-0 üstün durumda bulunan Philadelphia 76ers, zaman zaman taktik anlayışları nedeniyle kamuoyu tarafından eleştirilere maruz kalıyor.
Joel Embiid ve James Harden gibi isimlerin sürekli faul çizgilerine gitmesi ve maçların çok yavaş geçmesi eleştiri nedenlerinin başında gelirken Joel Embiid ise Toronto Raptors ile oynanan NBA Play-Off'ları ilk tur ikinci maçında Raptors koçu Nick Nurse ile bir diyalog yaşadı.
Sürekli fiziki temasa kaldıklarını ifade eden Embiid, kendilerine çalınan faullerin doğru kararlar sonucunda oluştuğuna inanıyor.
Basketbol
"Joel Embiid, bu yüzden MVP"
08/05/2022 - 09:13
https://i.eurosport.com/2022/04/19/3358021.jpg
"Nick Nurse, harika bir koç. Başardıklarıyla her zaman onun büyük bir hayranı oldum. Ama ona maç sırasında tüm saygımla fauller konusunda ağlamasını bırakmasını istedim."
"Demek istediğim, eğer birine üçlü sıkıştırma yapacaksanız muhakkak bir serbest atışa yönlendirirsiniz. Çalınan her faulün doğru olduğuna ve daha da fazla faul çalınması gerektiğini düşünüyorum."
Toronto Raptors ile şampiyonluk yaşayan Nick Nurse, ilk maçın ardından basın toplantısında Joel Embiid hakkında konuşmuş ve All-Star pivotun oyuncularına üç-dört kez dirsek kullandığını ancak bir kez faul çalındığı ifade etmişti.
"Joel Embiid, çok iyi bir oyuncu. Ona çok büyük saygım var. Ona faul yaparsak süreklü olarak serbest atış çizgisine gideceğini söyledi."
Basketbol
Ja Morant takımına inanıyor
22/04/2022 - 05:36
Basketbol
Stephen Curry'nin sakatlığı devam ediyor
11/04/2022 - 08:53