Omicron virüsünün pik yapması nedeniyle birçok ülke zor günler yaşarken Amerika Birleşik Devletleri'nin büyük spor organizasyonları kendi çıkarları doğrultusunda en uygun hamleyi yapmaya çalışıyor.
Birkaç haftadır pozitif vakaların günden güne artması nedeniyle NBA'deki takımlar G-League, Avrupa veya aktif olarak kariyerini sonlandırmamış ancak bir süredir basketbol oynamayan oyuncularla anlaşıp kadrolarını sekize tamamlamaya çalışıyor.
https://i.eurosport.com/2021/03/06/3006754.jpg
Basketbol
Real Madrid, Pablo Laso'ya veda etti
DÜN - 14:47
Covid 19 sağlık protokolüne giren oyuncular en az 10 gün sahalarda uzak kalıyor veya bu süreçte iki gün üst üste testlerinin negatif çıkmaları bekleniyordu.
Artan vakaların ardından NBA yönetimi ve NBA Oyuncuları Birliği'nin karantina süresinin 10 günden 6 güne indirilmesi konusunda anlaşmak üzere olduğu aktarıldı.
NBA Başkanı Adam Silver'ın 'Ligi askıya almayacağız bunu yapmak için mantıklı bir nedenimiz' yok açıklamasının ardından her iki taraf da en doğru kararı vermek için uğraş veriyor.
ABD'deki diğer spor organizasyonları ve diğer ülkelerdeki karantina sürelerini göze alarak bir karara verecek olan NBA yönetimi ve Oyuncular Birliği'nin en kısa sürede anlaşma sağlaması bekleniyor.
Başkan Adam Silver konu ile ilgili, "Anlaşmaya henüz varamadık ama diğer liglerin neler yaptığına çok dikkat ediyoruz." şeklinde konuştu.
Basketbol
12 Dev Adam, Büyük Britanya'ya konuk oluyor
03/07/2022 - 13:10
Basketbol
"Joel Embiid, bu yüzden MVP"
08/05/2022 - 09:13