Sezon boyunca sakatlıklarla ve saha içi problemlerle uğraşan Los Angeles Lakers, bu sezon Play-Off'larda yer alamayacak.
Kadrosunda rekor seviyede All-Star olmuş oyuncuları bulunduran Los Angeles Lakers'ın başarısız geçen sezon sonrasında elindeki yüklü kontratlardan kurtulmaya çalışması bekleniyor.
Yüklü kontrat denilince akla gelen ilk isim olan Russell Westbrook için Michael Jordan'ın takım sahipliğini yaptığı Doğu Konferansı ekiplerinden Charlotte Hornets'in ilgilenmesi bekleniyor.
Basketbol
"Joel Embiid, bu yüzden MVP"
08/05/2022 - 09:13
Westbrook'u beğendiği bilinen Jordan'ın All-Star guard için nasıl bir hamle yapacağı ise merak konusu. Zira, Charlotte'ın kadrosunda 4 yıl için 97 milyon dolar kazanacak olan Terry Rozier ve 4 yıl için 120 milyon dolar kazanacak olan Gordon Hayward gibi iki isim bulunuyor. Kelly Oubre'nin 8 rakamlı kontratı sonrasında yönetimin hamle yapması zorlaşıyor.
Lakers teknik kadrosu performansını beğendiği Malik Monk'u takımda tutmak için girişimlere başlarken genç bir oyuncuyu takıma dahil etme planları doğrultusunda tecrübeli oyuncu Trevor Ariza ile yollar ayrıldı.
https://i.eurosport.com/2022/03/17/3339130.jpg
Bu sezon sadece 24 maçta görev alan ve ortalama 19.3 dakika parkede kalan Ariza, 4 sayı 3.4 ribaund ve 1,1 asist ortalamalarıyla sezonu kapattı.
LeBron James ise konuk olduğu The Shop adlı programda Golden State Warriors'ın süperstarı Stephen Curry ile beraber oynamak istediğini paylaştı.
"Bugünün oyun şartlarında Stephen Curry ile oynamak isterim. Onun hakkında her şeyi seviyorum. Arabasından iner inmez onu salonun önünde savunsanız iyi olur."
Takımın diğer yıldızlarından Anthony Davis ise Lakers yönetiminin kendisini takaslayacağına dair bir planı olmadığını düşünüyor.
"Bu tür şeyleri kontrol edemem. Benim işim çıkıp basketbol oynamak. Los Angeles'ı seviyorum. Beni takaslayacaklarına dair planları olduğunu düşünmüyorum."
Basketbol
Ja Morant takımına inanıyor
22/04/2022 - 05:36
Basketbol
Joel Embiid'den koça tavsiye
20/04/2022 - 04:56