NBA'de oyuncular hoşlarına gitmeyen en ufak bir şeyde hem Oyuncular Birliği aracılığıyla hem de bireysel olarak şikayetlerini sosyal medya ya da medya üzerinden iletmek konusunda hiçbir zaman çekimser davranmadı.
Yıllar önce NBA yönetiminin orjinal deri basketbol topunu sentetik yüzey ile değiştirme hamlesi oyuncuların üst üste gelen şikayetleri üzerine iptal edilmişti.
NBA diyince aklımıza gelen markaların başında olan Spalding ile anlaşmanın bitmesi üzerine yönetim, Wilson markasına geçiş yapmıştı.
Basketbol
İdeal kimya
29/10/2020 - 07:45
Yeni sezonun başlangıcı, oyuncuların yeni oyun sistemine alışması derken oyuncuların şut yüzdelerinde gözle görülür bir düşüş oldu.
NBA Oyuncuları Birliği Başkanı, Portland Trail Blazers'ın All-Star şutörü CJ McCollum, top üzerinden konu ile ilgili görüşlerini kısa da olsa paylaştı.
https://i.eurosport.com/2021/06/29/3163484.jpg
"Wilson markalı yeni toplara alışmaya çalışıyoruz. Top hakkında geri dönüş alabilmek için ligdeki oyuncularla konuşmayı planlıyorum."
Los Angeles Clippers'ın yıldız ise Paul George ise topun performansları açısından bir bahanee olmayacağını ifade ederken, "Wilson, Spalding'den farklı bir top. Ayrı dokunuşa ve yumuşaklığa sahip değil." şeklinde konuştu.
Birçok yıldız oyuncunun şut yüzdelerinin düşüşü sonrasında lig kaynaklarınca ortaya bir iddia atılsa da ligdeki hiçbir oyuncu direkt şekilde şut yüzdelerinin düşme sebebinin top olduğunu ifade etti.
Basketbol
Daha hızlı, daha iyi
22/10/2020 - 12:51
Basketbol
Baba & Oğul
09/10/2020 - 06:42