Adı Golden State Warriors ile anılan Ben Simmons için GSW takım sahibi Joe Lacob, sessizliğini bozup birtakım açıklamalarda bulunmuştu.
Yapmış olduğu açıklamalarda All-Star guardı hem öven hem de eleştirem Lacob, NBA yönetiminin cezasından kaçamadı.
Philadephia 76ers ile çok ciddi sorunlar yaşayan ve bu sezon takımda forma giymek istemediğini yetkililere açıkklayan 76ers guardı hakkında, "Bazı açılardan şu an bizim yaptıklarımıza gerçekten de uymuyor. Çok fazla para kazanıyor ve maçları tamamlayabiliyor mu açıkcası bilmiyorum." diyen Lacob, öte yandan Simmons'ın çok yetenekli olduğunu, takımında çok fazla oyun kurucu isim olduğu için sıkıntı yaşayabileceklerini ifade etmişti.
Basketbol
"İşimiz birilerine bakıcılık yapmak değil"
9 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2020/03/11/2793243.jpg
NBA yönetimi ise bu açıklamalarda sonra Joe Lacob'a lig kurallarını ihlal ettiği için 50 bin dolarlık para cezası verdi.
Yönetim, birkaç yıl önce yeni bir kural getirdiklerini şu ifadelerle resmi olarak açıklamıştı:
"NBA, ''Tampering (sözleşmesi olan oyuncu hakkında demeç) kuralı; iş sözleşmelerine saygı gösterilmesi ve sözleşmelere müdahale edilmesini önlemek için vardır. Günümüz medyasında, bu ilke ile asılsız iddiaları önlemek önemlidir. Sözleşmesi olan oyuncu hakkında demeçler vermek yaz döneminde olumsuz bir ortam oluşmasına sebep olabilir. Potansiyel spekülasyonlara karşı bu ilkeye uyulmalıdır.''
Basketbol
Adam Silver'dan Kyrie Irving açıklaması
DÜN - 11:20
Basketbol
WNBA'de şampiyon Chicago Sky
18/10/2021 - 10:30