Geçtiğimiz salı günü Belediye Başkanı seçilen Adams, arenalarda yer almak için aşı zorunluluğunun değişmeyeceğini dile getirdi.
New York’ta parkelere çıkmak için en az bir doz aşı olması gereken Irving, Golden State Warriors ve New York Knicks hariç, diğer takımlara karşı oynamasında bir problem olmamasına rağmen, Nets tarafından kadro dışı bırakılmıştı.
https://i.eurosport.com/2021/10/12/3235979.jpg
Basketbol
Adam Silver'dan Kyrie Irving açıklaması
19/10/2021 - 11:20
Adams, CNN’e yaptığı açıklamada, “New York Şehri kurallarını değiştirmeyecek. Irving’i, Nets kadrosunda tutmak hem NBA’e hem de kendisine kalmış. NBA ve Irving’in bu konuda bir sonuca varacağını düşünüyorum.”
Nets’in takım sahibi Joe Tsai, ESPN’e verdiği röportajda, Irving’in ne zaman kadroda olacağını bilmediğini söyledi.
“Eğer aşı protokolü aynı kalırsa, Kyrie aşı olmak zorunda. Aşı protokolü değişir mi diye bana sormayın, eğer şehirdeki protokolü uygulayanlara sorarsanız, bu kararı ya bilime dayanarak veriyoruz diyecekler, ya da sağlık departmanının bize söylediklerini uyguluyoruz diyecekler.”
“Umarım Kyrie takımın bir parçası olur, uzunca bir dönem... Sanırım bu sezon oynayıp oynamayacağına dair soru işaretlerimiz var. Kendisi umarım en kısa sürede aşı olur.”
Pistons galibiyeti sonrası mikrofon başına geçen Nets’in koçu Steve Nash, Belediye Başkanı’nın açıklamalarını şaşkınlıkla karşılamadığını açıkladı.
“Şaşırmadım. Başkan’ın protokolü değiştireceğini beklemiyordum. Biz takıma odaklanmış durumdayız. Eğer Kyrie takıma katılırsa, hepimiz çok mutlu oluruz. Fakat şu anda takıma odaklanmış durumda, gelişmeye ve büyümeye devam etmek istiyoruz. Umarım yıl sonunda gerçekten iyi bir takım oluruz.”
Basketbol
Kyrie Irving'e yüklü sözleşme verilmeyecek
17/10/2021 - 17:48
Basketbol
Brooklyn'de Kyrie Irving çıkmazı
06/10/2021 - 04:42