Aşı karşıtı olması nedeniyle bu sezon resmi hiçbir maçta forma giyemeyen Brooklyn Nets'in All-Star guardı Kyrie Irving, yakın bir zamanda parkelere dönecek.
NBA'de son 2-3 haftalık zaman dilimini göz önünde bulundurduğumuz zaman 180'den fazla basketbolcunun koronavirüse yakalamansının ardından takımlar yeterli kadro sayısına ulaşabilmek için çeşitli çözümler buluyor. NBA'deki takımlar G-League, Avrupa veya aktif olarak kariyerini sonlandırmamış ancak bir süredir basketbol oynamayan oyuncularla anlaşıp kadrolarını sekize tamamlamaya çalışıyor.
Kadrosuna Kevin Durant ve James Harden gibi süperstarları bulunduran Brooklyn Nets, omicron virüsünün pik yaptığı takımların başında gelince takım yönetimi aşı olmadığı için kadro dışı bırakılan Kyrie Irving'i takıma kazandırma yoluna başvurdu.
Basketbol
"Son kolamı Sırbistan'da içtim"
02/01/2022 - 17:48
https://i.eurosport.com/2021/06/02/3144442.jpg
New York Şehri'nin aşı politikası nedeniyle iç sahalarda forma giyemeyecek olan Irving, takımının deplasmanlardaki maçlarında forma giyebilecek.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Irving, aşı karşıtı olmasının sonuçlarını bildiğini ancak bu duruma çok fazla hazırlık olmadığını dile getirdi.
"Sonuçları biliyordum ama bu sonuçlara hazır değildim. Sezona başlarken tam zamanlı olarak taım arkadaşlarımla mücadele edip, güzel bir basketbol izlettirmek istiyordum. Maalesef ki işler böyle olmadı. Her şeyin oluşma nedeni vardır ve şu anda buradayım ve bu durumdan oldukça memnunum."
Son birkaç aydır okullarda ve üniversitelerde bulunan spor salonlarında antrenman yapan Kyrie Irving, aşı olmamaya devam edeceğini ima etti.
Basketbol
Lebron James’ten bir rekor daha
10/12/2021 - 12:33
Basketbol
New York’ta Değişen Yok
07/11/2021 - 17:21