NBA'de Doğu Konferansı ekiplerinden Boston Celtics'in yıldız oyuncusu Jayson Tatum, SA Spurs karşısında tarihe geçen bir performansa imzasını attı.
Celtics, rakibi Spurs karşısında 32 sayıya kadar geriye düştüğü maçı uzatmalarda 143-140'lık skorla kazanmayı başardı.
Müthiş bir heyecana sahne olan maça ise Tatum damga vurdu. Top kaybı yapmadan 60 sayı bulan Tatum, Boston Celtics tarihinde bir sezonda en az iki kez 50+ sayıyla oynayan ilk isim olurken, kaydettiği 60 sayıyla Larry Bird'ün kulüp sayı rekoruna ortak oldu.
Basketbol
"Büyük bir lütuf"
5 SAAT ÖNCE
Jayson Tatum, son çeyrek ve uzatmaların tamamında parkede yer alırken bu 17 dakikalık süreçte 21'i son çeyrek, 10'u da uzatmalarda olmak üzere tam 31 sayı attı.
Özel bir gece olarak adlandırdığı maç sonrasında konuşan Tatum, "Etrafımdaki bu insanlarla beraber olmak, onlarla oynarken keyif almak ve başarınız için sizin adınıza mutlu olmaları...Ben ya da başkası, böyle bir an yaşadığımızda birbirimizle paylaşıyoruz ve bu çok özel bir durum." ifadelerini kullandı.
https://i.eurosport.com/2021/05/01/3124237.jpg
"Genç olduğumu biliyorum. Kat etmem gereken uzun bir yol olduğunu biliyorum ama oraya ulaşmak için kararlıyım."
Geçtiğimiz haftalarda 50+ sayı barajına ulaşarak kariyer rekorunu oğlu Deuce olmadan yaşayan Tatum, kariyer rekorunu yenilemek için oğlunun da canlı izlediği bir maçta planladığını belirtmişti. Çok kısa sürede bunu başaran Tatum, aslında maça çıkarken böyle bir hedefinin olmadığını ve kendisinin de bu duruma şaşırdığını belirtti.
37 şutta 20 isabet bulup 60 sayısının yanına 8 ribaund ve 5 asist ekleyen Tatum, "Birkaç hafta önce oğlum Deuce maçta yoktu. Şaka yapmıştım 'Burada olduğunda rekoru deneyeceğim.' diye. Yani, bunu kast ettim ama kariyer rekorumu bu kadar kısa sürede gerçekleşeceğini düşünmedim. Oğlumun burada olması harika." dedi.
Basketbol
"Kamyon gibi çarptı"
DÜN - 22:08
Basketbol
"Daha kötü durumum olmuştu"
DÜN - 11:20