Warriors'ı bu sezon sırtlayan ve play-off yarışı içerisinde tutan en önemli figürlerin başında gelen Stephen Curry, Bradley Beal'ın Indiana Pacers potasına uzatmalar sonunda 50 sayı bırakmasının ardından Oklahoma City Thunder'a karşı resital sundu.
Ligin eski MVP'lerinden Curry, yeniden yapılandırma sürecinin başlarında olan Oklahoma City Thunder karşısında sadece 29 dakika süre alırken 14/26 şut isabetiyle 49 sayı üretti. 11 üçlük isabeti kaydeden Curry, maçın ilk çeyreğinde ise 24 sayı attı.
Maç sonunda kendisine 'Beal'ın 50 sayı attığını biliyor muydun?' sorusuna 'Tabii ki de biliyordum' diyen Chef Curry, 31.9 sayı ortalamasıyla mücadele ederken Beal ise 31.4 sayıyla rakibinin hemen arkasında yer alıyor.
Basketbol
Danny Green, 2-3 hafta yok
BIR GÜN ÖNCE
Maç sonrasında Beal ile olan rekabeti hakkında konuşan Curry, "Ne yaptığını biliyorum. En yüksek seviyede basketbol oynuyor ve birisi 50 sayı attığında haberiniz oluyor." dedi.
Koç Steve Kerr ise NBA tarihinde bir maçta en fazla üç sayı isabeti bulan Klay Thompson'ın (14) bu rekorunun Stephen Curry tarafından kırılacağını düşünüyor.
"Rekoru kıracağından eminim. Aslında bu nasıl şut attığını ve oyunun nasıl da evrildiğini gösteriyor. Bugün 54 üçlük denemişiz. Yedi sene önce buraya geldiğimde takımımın 54 üç sayı denemesinde bulunacağını tahmin edemezdim ama şu anda her şey farklı. Şu anda üç sayının krallık olduğu bir dönemdeyiz ve Steph, en iyilerinden biri. Çok yakın zamanda rekoru kıracaktır."
https://i.eurosport.com/2021/04/13/3062222.jpg
Stephen Curry ise MVP tezahüratları aldığı seyircisine teşekkür ederken, "Devam etmeye çalışıyorum. İlk iki şutumda isabet bulamayınca kendime yeni bir özgüven aşılamaya çalışıyorum. Topu paylaşarak çok iyi iş çıkarttık." dedi.
Stephen Curry, son 20 maçta %50 şut isabeti, %46 üç sayı isabeti, %90 serbest atış isabetiyle 37.5 sayı ortalamalarıyla oynuyor.
Basketbol
Budenholzer'ın koltuğu sallantıda
DÜN - 15:44
Basketbol
NBA, normal takvimine dönüyor
11/06/2021 - 08:12