Geçen hafta ayak bileğindeki ağrıdan şikayetçi olan Wright, daha sonra da sağ tarafında ağrılardan söz etti. Sağ tarafında his azalması olduğunu belirtmesi üzerine İstanbul’a götürülen talihsiz basketbolcunun tedavisi olmayan “MS” hastalığına yakalandığı açıklandı.
Bu büyük şanssızlık sonucu Wright 24 yaşında basketbolu bırakma durumunda kaldı.
Wright’ın beklenmedik hastalığı, tek oyun kurucu ile oynayan Olin Edirne’yi ise çok zor durumda bıraktı. Küme düşme tehlikesini henüz atlatmamış olan Olin’in Cuma günü bitecek transferde oyuncu bulmasının zorluğunun yanı sıra, TBF’ye 125 bin Dolar ödemesi gerekiyor.
TBL
Kanarya deplasmanda farklı
31/03/2012 - 12:54
Multipl Skleroz (MS) nedir?
Beyinde ve omurilikte, mesajları taşıyan sinir telleri etrafındaki koruyucu kılıfın (miyelin kılıfı) hastalığıdır. Kılıfın hasar gördüğü yerlerde sertleşmiş dokular (skleroz) yer almaktadır. Bu sertleşmiş alana da plak denir. Bu plaklar, sinir sistemi içinde pek çok yerde oluşabilir ve sinirler boyunca mesajların iletilmesini engelleyebilir.
MS belirtileri, şiddet ve seyir yönünden hastadan hastaya çok büyük değişiklikler gösterebilir. Bazı hastalarda değişik hastalık tabloları arka arkaya ortaya çıkar, daha sonra tam ya da kısmi iyileşme görülür. Belirtiler etkilenen sinir sistemi bölgesine göre farklıdır. Bunlar arasında halsizlik, karıncalanma, uyuşma, duyu eksikliği, denge bozukluğu, çift görme görme azlığı, konuşma bozukluğu, titreme, kol ve bacaklarda sertlik, güçsüzlük, veya, erkeklerde cinsel güç azlığı sayılabilir.
Bir akıl hastalığı değildir. Bulaşıcı değildir. Henüz önlenebilir ya da tamamen tedavi edilebilir değildir
TBL
Engin Atsür tekrar sakatlandı
30/03/2012 - 13:24
TBL
Arroyo'dan iyi haber var
29/03/2012 - 19:59