Bisiklet

"15 yıl önce yaşanan olayların cezasını çekmeye devam ediyoruz"

Share this with
Copy
Share this article

"Gesundheit muss vorgehen": Froome bedauert Abbruch

Image credit: SID

ByEurosport Türkiye
04/05/2020 at 15:00

Chris Froome, Lance Armstrong’un doping skandalının kendileri üzerinde hâlen daha bir repütasyon zedelenmesine yol açtığını söyledi.

Kriket sporcusu Kevin Pietersen’in Instagram hesabından yaptığı canlı yayına konuk olan Chris Froome, Lanca Armstrong dönemindeki doping çağının hâlen daha kendilerini etkilediğini söyledi.

“Her yarıştan hatta etaptan sonra ‘temiz’ olduğumuzu göstermek için çok çabalamamız gerekiyor. Lance’in ve sonrasındaki doping olaylarının üzerinden 15 yıl geçti. Yani 15 yıl önce yaşanan olayların cezasını çekmeye devam ediyoruz.”

Bisiklet

"Chris Froome; Michael Jordan ve Lionel Messi'nin sahip olduğu kazanma arzusuna sahip"

12/07/2020 AT 09:58

“Tabii ki insanların kafasında daima soru işaretleri oluşacak. Ve bunda haklılar ama hayatlarında bir daha yüksek performanslı bir bisikletçi gördükleri zaman ona inanmayacaklar. Biz ne yapabiliriz? Biz sadece bisikletimize binip bildiğimiz şeyi yapmaya devam edebiliriz. Diğer şeylerle işimiz olmamalı.”

Yedi kez Grand Tour kazanmayı başaran Froome, geçtiğimiz yıl yaşadığı kazanın ardından ilk fırsatta pistlere dönmek için çalışmalarına devam ettiğini ekledi.

Bisiklet

Chris Froome’dan evde antrenmanın sırları

15/05/2020 AT 14:02
Bisiklet

“Tour de France’ı kazanabilirim”

28/04/2020 AT 12:23
Related Topics
BisikletChris Froome
Share this with
Copy
Share this article