Tüm Grand Tour yarışlarında zaferi bulunan efsane bisikletçi Chris Froome, 2019'da Criterium du Dauphine'de geçirdiği kaza ve ameliyatları takip eden rehabilitasyon süreci nedeniyle eski formundan uzaktı. Nitekim Israel Start-Up Nation, 2021 Tour de France öncesi takım kaptanı olarak Chris Froome'un ismini verirken genel klasman lideri olarak Michael Woods'u açıkladı.
Takım sahiplerinden Sylvan Adams, antrenmanlara devam eden dört Tour de France şampiyonu hakkında konuştu. Adams, Froome'un henüz en iyi seviyede mücadele etmeye hazır olmadığını söyledi.
"Hepimiz, Chris de dahil, onun daha uzun süre kalabileceğini umuyorduk ancak sakatlıkları çok ciddiydi."
Bisiklet
La Vuelta rehberi: Parkur, favoriler ve sprinterler
13/08/2021 - 15:58
"O yeniden yolda ve ilerleme kaydediyor. Bu sezon Tour onun için tam olarak gerçekleşmeyecek ama gelecek sezonu göreceğiz. Belki de Vuelta'da takıma liderlik edecek kadar sağlıklı olur ve gelecek sene onun Tour de France'ta yeniden savaşmasını bekliyoruz."
https://i.eurosport.com/2021/06/14/3153358.jpg
36 yaşındaki Chris Froome, 2021 sezonu öncesi Israel Start-Up Nation'la beş senelik bir sözleşme imzalamıştı.
"Bu yatırımın geri dönüşü hakkında konuşmak için erken olduğunu düşünüyorum. Hepimiz inanıyoruz, Chris çalışıyor ve dürüst olmak gerekirse onun gibi bir iş etiğine sahip kimse görmedim."
"Bir şampiyonun kalbini asla hafife almam ve o gerçek bir şampiyon. Yalnızca yetenekle dört Tour veya yedi Grand Tour kazanamazsınız."
Adams, Froome ile sözleşme yapma sebeplerinin Grand Tour'larda takıma liderlik etmesi olduğunu ancak bu sürecin biraz daha süreceğini açıkladı. "Mentorluk ve diğer başka şeyler sağlıyor ama tamamen formunu yakalamaya ihtiyacı var."
"Ben tamamen 'A Planı'na inanıyorum. 'B Planı'mız yok. Chris'e inanıyoruz, Chris'e inanıyorum ve bütün emeğimizi ona veriyoruz. O geri gelmek ve beşinci tur zaferini kazanmak için kararlı."
"Chris bizim sporumuz için bir efsane ve jenerasyonunun en iyi Grand Tour yarışçısı. Çocuklar ona bakacak ve onun takımda olması çok özel. Çok şey sağlıyor ve Grand Tour'da kazanmak için savaştığında çok daha fazlasını sağlıyor."
Bisiklet
Tour de France'ta kazaya sebebiyet veren izleyici dava edilecek
27/06/2021 - 12:29
Bisiklet
Brest’ten Paris’e Tour de France Rehberi
25/06/2021 - 15:01