Bisiklet

Chris Froome’dan evde antrenmanın sırları

Share this with
Copy
Share this article

Chris Froome

Image credit: SID

ByEurosport Türkiye
15/05/2020 at 14:02

Chris Froome, koronavirüs döneminde evde bisiklet antrenmanları dikkat edilmesi gereken noktaları paylaştı.

Amatör ve profesyonel olmak üzere binlerce bisikletçi, koronavirüs salgını nedeniyle evde kaldıkları şu günlerde formdan düşmemek için ev bisikletlerini kullanıyor.

Aimee Fuller’ın The Lockdown Lowdown programına katılan yıldız bisikletçi Chris Froome, ev bisikletinin ve daha birçok antrenman tekniğini püf noktalarını paylaştı.

Bisiklet

"Chris Froome; Michael Jordan ve Lionel Messi'nin sahip olduğu kazanma arzusuna sahip"

12/07/2020 AT 09:58

“Paylaşmak istediğim ilk ipucu havalandırmayla ilgili. Bisikletinizi kurduğunu zaman arkanıza, sağ köşenize ve önünüze fan cihazları yerleştirin. Çünkü kapalı alanlarda bisiklete bindiğinizde adeta yanıyorsunuz, bu yüzden havalandırma önemli.”

“İkinci ipucum ise kafanızı dağıtmakla ilgili. Bisiklet sürerken aklınız elbette vücudunuzda olsun ama kafanızı dağıtmak için müzik dinleyebilir, dizi veya film izleyebilir, bazen de Zwift kullanıp eğlenebilirsiniz. Ben genelde film izlemeyi tercih ediyorum.”

“Üçüncü ve son ipucum iyi bir düzen kurun. Erken kalkın, erken yatın demeyeceğim çünkü sürekli olarak evde kaldığımız için bu zor. Ama tabii ki belirli bir uyku düzeniniz olsun. En önemli düzen ise beslenmeye dair. Eşimin mükemmel enerji topları ve protein tarifleri sayesinde hız, çeviklik ve atletizm anlamında iyi bir havaya giriyorum. Bence beslenme, bu konudaki en önemli şey.”

Bisiklet

"15 yıl önce yaşanan olayların cezasını çekmeye devam ediyoruz"

04/05/2020 AT 15:00
Bisiklet

“Tour de France’ı kazanabilirim”

28/04/2020 AT 12:23
Related Topics
BisikletChris Froome
Share this with
Copy
Share this article