267 kilometre sürecek yarışta, Maastriht kentinden yola çıkacak sporcular, 106 kilometre sonra Limburg’un güneyine ulaşacak. Bisikletçiler daha sonra burada, toplam 125 kilometrelik 10 tur atacak.
Alberto Contador, Alejandro Valverde gibi isimleri kadrosunda bulunduran, favorilerden İspanya’da, Joaguin Rodriquez konuşuyor:
“Kağıt üzerinde, daha iyi bir takıma sahip olduğumuzu söyleyebiliriz. Zafere ulaşabileceğimiz, farklı yapıda, birçok bisikletçimiz var. Yine de, komplike ve zor bir yarış olacak. Akıllıca hareket etmeliyiz. Bence Kauberg kilit nokta olacak. Amstel Gold’da üç tur atmak bile yeterince zordu. bu sefer 10 tur atacağız. yani evet, Kauberg farkı yaratacak.”
Dünya Şampiyonası
Arndt ünvanını korudu
18/09/2012 - 17:16
Dünya Şampiyonası’nı üç kez kazanan ve son zaferine 2004’te ulaşan, 36 yaşındaki ispanyol bisikletçi Oscar Freire ise son dünya yarışına katılacak.
Freire yarış hakkında konuşuyor “Sagan, Boasson Hagen ve Boonen gibi hızlı bisikletçiler var. Sanırım, Vuelta’da yarışmayanlar da var. ancak, büyük favoriler de burada.Gilbert, Vuelta’da vardı ve yakaladığı fırsatlarla avantaj elde etmeye çalışacaktır. Yine de kazanmak isteyen çok fazla kişi var ve çok azı bunu başaracak.”
Bu yıl 79’uncusu düzenlenecek yol yarışında Belçika takımının iki büyük kozundan biri Philippe Gilbert olacak.
Bu sezon, geçen yılki başarılı performansından oldukça uzak kalan 30 yaşındaki bisikletçi, İspanya Turu’nda kazandığı iki etap ile, yeniden yükselişe geçme sinyalleri vermişti.
Gilbert, zorlu yarış öncesinde temkinli konuşuyor:
“Pazar günkü yarış, havaya bağlı olacak. Hava kötü, ve rüzgarlı olabilir. rüzgarı ne yönden alacağımız da önemli. Bildiğiniz gibi, hava her gün, hatta bazen günde iki kez değişiyor. İklim koşullarının farkında olmalıyız. Buna göre de atak yapmak ya da gizlenmek gibi bir taktik belirleyeceğiz.”
16 Eylül’deki erkekler zamana karşı yarışında zafere ulaşan Tom Boonen ise, Belçika’nın diğer favori ismi.
Boonen yarın, sürpriz bir sprint finişi umacak: “Tur zamanları çok hızlı olacak. Kauberg, küçük bir iniş. Bemelerberg, oldukça rüzgarlı, ve Kauberg’in hemen arkasında… çok çok kısa bir parkur.”
Bu yılki Tour de France’ta üçüncü olan Vincenzo Nibali de İtalya adına şampiyonluk umudu olacak.
Bu sezon Tirreno-Adriatico’yu kazanan Nibali, takımıyla ilgili şöyle konuştu: “İtalya, iyi bir sezon geçiren Moreno Moser ve Matteo Trentin gibi gençlere sahip. Takım olarak çok iyi çalışabileceğimizi düşünüyorum. Çünkü aynı yaşlarda olmak, iletişimin de daha güçlü olmasını sağlıyor. Yani bu çok bütünleşmiş bir takım ve Dünya Şampiyonası’nda çok iyi bir iş çıkarabilir.”
Bu yılki parkurun zorluğu nedeniyle toplu bir sprint finişinin beklenmediği yarışı, geçen yıl Britanya’dan Mark Cavendish kazanmıştı.
Dünya Şampiyonası
İlk şampiyon Omega Pharma-Quick Step
16/09/2012 - 16:49
Dünya Şampiyonası
Sezonu Gilbert kapadı
23/09/2012 - 16:57