Geçtiğimiz yıl Tour de France’ta yeşil mayonun sahibi olan Mark Cavendish ve Yol Bisikleti Dünya Şampiyonu Julian Alaphilippe Quick Step-Alpha Vinyl’in sekiz kişilik Tour de France kadrosunun dışında kaldı.
37 yaşındaki Mark Cavendish, Dumfries ve Galloway’deki ulusal şampiyonlarda birinci gelmişti ve Tour için şansına dair konuşmuştu.
https://i.eurosport.com/2021/07/09/3170534.jpg
Fransa Bisiklet Turu
Vingegaard: "En büyük yarışı kazandım"
25/07/2022 - 13:01
En azından Tour’a katılamama sebebimin kötü form olmadığını gösterebilmiş olurum.”
Cavendish, geçtiğimiz yıl kazandığı etaplarla kariyerindeki Fransa Bisiklet Turu etap galibiyeti sayısını34’e çıkartmış ve Eddy Merckx’e ait rekoru egale etmişti.
“Geçtiğimiz yıldan çok daha iyi gidiyorum ve geçen sene ne olduğunu biliyorsunuz. Tour’a katılacakmışım gibi antrenman yaptım, kondisyonum o seviyede, Tour’a katılacak kadar iyi durumdayım. Oraya katılırısam kazanacağımı biliyorum.”
Cavendish, resmi açıklamada Florian Senechal’la beraber reserve sürücüler arasında gösterildi.
Kadro açıklaması sonrası sosyal medya hesabından da yorumda bulunan Cavendish, üzgün olsa da takımını desteklediğini vurguladı.
“Yeşil Mayo’yu koruyamayacak olmaktan veya dünyadaki en harika bisiklet yarışında daha fazla tarih yazamayacak olmaktan dolayı üzgünüm.”
“Ama her zaman olduğu gibi, her bir gün takım arkadaşlarımı desteklemeye devam edeceğim.”
Fabio Jakobsen’in sprinter olarak seçildiği kadroyu Kasper Asgreen, Andrea Bagioli, Mattia Cattaneo, Tim Declercq, Mikkel Honoré, Yves Lampaert ve Michael Mørkøv tamamlıyor.
https://i.eurosport.com/2022/06/26/3399287.jpg
Quick-Step, aynı zamanda Liege-Bastogne-Liege’deki sakatlığı sonrası ilk kez geçtiğimiz hafta yarışmaya başlayan Julian Alaphilippe’nin de takımda yer almayacağını açıkladı.
Tour’da yarışamayacağı için hayal kırıklığına uğradığını dile getiren Julian Alaphilippe kararı tamamen anladığını söyledi: “Çünkü en iyi seviyemde olamayacaksam ben de yarış başlangıcında olmak istemezdim.”
Fransa Bisiklet Turu
Lorena Wiebes, açılış etabını kazandı
24/07/2022 - 17:29
Fransa Bisiklet Turu
''Gerçekten hayal kırıklığına uğradım''
22/07/2022 - 07:53