Yarışın bitimine 115 km kala Sainte-Marie-Cappel'de diğer dört yarışçıyla kazaya karışan Demoitie, yere düştükten sonra yarışı takip eden motosikletten kaçamadı.
Motosiklet çarptıktan sonra Ypres'dei hastaneye kaldırılan 25 yaşındaki bisikletçi, ilerleyen saatlerde Lille'deki bir üniversite hastenesine nakledildi.
Akşam saatlerinde takımı Wanty-Groupe Gobert, sporcunun sağlık durumunun aşırı derecede ciddi olduğunu belirtti ve ailesinin Lille'deki hastaneye geldiğini duyurdu.
Gent - Wevelgem
UCI Başkanı Cookson: "Yarış güvenliği için reform yapacağız ama..."
30/03/2016 - 16:47
Kötü haber ise TSİ 01.51'de geldi. AFP'ye konuşan bölge güvenlik basın sözcüsü Frederic Evrard, Demoitie'nin kaza sonunucunda hayatını kaybettiğini açıkladı. Evrard, yarış kameralarının olayı çekemediği belirtilirken, kazanın sebebiyetinin araştırılacağı da sözlerine ekledi.
Liege doğumlu Demoitie, üç yıllık Wallonie-Bruxelles macerasından sonra geçtiğimiz kış aylarında Wanty-Groupe Gobert'e transfer olmuştu.
Motorlu araçlar tartışılıyor
Bisiklet dünyası yaşanan üzücü olayın ardından motorlu araçların yarıştaki yerini tartışmaya başladı. Son dönemde sıkça yaşanan motosiklet kazalarının ardından güvenlik önlemlerinin artması gerektiği sosyal medyada dün geceden beri sıkça dile getiriliyor.
Gent - Wevelgem
Sagan kara büyüyü bozdu
27/03/2016 - 17:51
İtalya Bisiklet Turu
Giro d'Italia | Üçüncü etap özeti
7 SAAT ÖNCE