2017 yılını Tour de France - La Vuelta dublesiyle kapatan Chris Froome'un önümüzdeki sezon hangi yarışlara katılacağı henüz belirsizliğini koruyor. Team Sky liderinin önümüzdeki sezon da Tour zaferini odak noktasına koyması bekleniyor.
Bu noktada 32 yaşındaki bisikletçininin koleksiyonunda yer almayan tek büyük tur olan Giro d'Italia'nın yarış direktörü Mauro Vegni, bir ölçüde de Froome'u kendi yarışlarına çekebilmek umuduyla ilginç bir çağrıda bulundu.
Froome'un önümüzdeki sezon tüm büyük turları kazanmayı hedeflemesi gerektiğini dile getiren Vegni, "Bence Froome'un en azından bunu denemesi gerekli. Eğer sezona Giro zaferiyle başlarsa, devamındaki büyük turlarda onu kim durdurabilir? Tarihte Giro-Tour dublesi yapan bisikletçilerin sayısı bile oldukça az. Froome'un üç büyük turu aynı yıl kazanarak tarihte benzeri olmayan bir başarıya imza atmayı arzulaması lazım." ifadelerini kullandı.
Bisiklet
Chriss Froome sakatlandı
03/01/2022 - 04:58
Son olarak 2010 yılında Giro'da yarışan Chris Froome, o yıl motosiklete tutunduğu gerekçesiyle yarıştan diskalifiye edilmişti. Büyük Britanyalı bisikletçi önümüzdeki yıl Tour de France'ta zafere ulaşırsa, bisiklet tarihinde Jacques Anquetil, Eddy Merckx, Bernard Hinault ve Miguel Indurain'in ardından Fransa'da 5. kez mutlu sona 5. isim olacak.
Bisiklet
La Vuelta rehberi: Parkur, favoriler ve sprinterler
13/08/2021 - 15:58
Bisiklet
Tour de France'ta kazaya sebebiyet veren izleyici dava edilecek
27/06/2021 - 12:29