Hollandalı bisikletçi, Molina de Aragon'da sona eren dördüncü etaptaki sprint finişi ilk sırada bitirmeyi başardı. 24 yaşındaki Deceuninck–Quick-Step sürücüsü, sakatlığı sonrası bu sezon bisikletine kavuşmuştu ve bu zaferini de kendisine yardımcı olan sağlık personeline adadı.
"Bu bir hayalin gerçekleşmesi. Kaza sonrası, uzun bir yoldu ama burada olduğum için mutluyum. Uzun zaman boyunca bunun için bir sürü insan emek harcadı ve bu zaferin aynı zamanda onların da olduğunu düşünüyorum."
Jakobsen, Polonya Bisiklet Turu'nda yaşadığı kaza sonrası ağır sakatlıklar geçirmiş ve bir süre komada kalmıştı.
İspanya Turu
La Vuelta : Etap #8 - Önemli Anlar
21/08/2021 - 20:30
"Polonya'daki bütün doktorlar, cerrahlar ve sağlık personeli, benim ikinci ailem, takımın ve aradaki herkes. Bu onların ve benim ailemin zaferi çünkü burada olmamın sebebi onlar."
https://i.eurosport.com/2021/08/17/3202819.jpg
Jakobsen, son kilometre içerisinde Groupama FDJ'den Arnaud Démare'yi geride bırakarak yeşil mayoyu sırtına geçirdi.
"Bu karmaşık bir kalabalıktı. Bütün genel klasman takımları önde olmak istiyor, bunu anlıyoruz. Son üç kilometre kala liderliği almaya çalıştık. Küçük bir tırmanış vardı ve tepede Bert [Van Lergberghe] ve [Zdenek] Styba'yı yakaladım. Aşağı indik ve Bert beni sprinte başlayabileceğim yerde öne taşıdı."
"Demare bugün yenmek gereken adamdı ve son anlarda bacaklarımda biraz daha enerjim vardı bu yüzden onu geçtiğim için mutluyum."
"Hiçbir zaman emin olamazsınız ama biz her zaman deniyoruz. Takım en baştan itibaren inanca sahipti ve ben onlara cevap verebildiğim için mutluyum çünkü bu onların zaferi."
İspanya Turu
La Vuelta 2021 | 2. Etap - Önemli Anlar
15/08/2021 - 17:40
Bisiklet
Dylan Groenewegen'e dokuz ay men cezası
11/11/2020 - 15:00