Liège–Bastogne–Liège'de geçtiğimiz sezon zafere ulaşan Team Sky bisikletçisi Wout Poels'un dizindeki sakatlık sebebiyle, bu pazar Amstel Gold Race ile başlayacak Ardennes Klasikleri'nde yarışamayacağı açıklandı.
Şubat ayı sonunda geçirdiği sakatlık sonrası tam randımanlı çalışmalara yeni başladığını belirten Hollandalı bisikletçi, "Ardennes Klasikleri'nde başarılı olmak için çok iyi bir hazırlık dönemi geçirmeniz gerekir. Bu da saatlerce bisiklet üzerinde zaman geçirmek demek. Fakat ben böyle saatlik antrenmanlara ancak geçen hafta başlayabildim." dedi.
Valencia Turu ve Ruta del Sol'de genel klasmanı ilk 5'te tamamlayarak sezona iyi bir başlangıç yapan 29 yaşındaki Poels, uzun süredir yarışamadığı ve antrenman yapamadığı için hayal kırıklığı yaşadığını dile getirdi. Poels, yarışlara dönüş için 25-30 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek Romandie Turu'nu hedeflediğini sözlerine ekledi.
Bisiklet
Bir Roglič Klasiği: Dejavu, Madrid Challenge ve Sezon Sonu
09/11/2020 - 15:12
Poels'un yokluğunda Team Sky'ın Ardennes Klasikleri için en büyük umudu, bu sezon Milan-San Remo'yu da kazanmayı başaran Michal Kwiatkowski.
Wout Poels'un yanı sıra Ardennes Klasikleri'nin bir diğer iddialı ismi Julian Alaphilippe de dizindeki sakatlık sebebiyle yarışlardan çekildiğini açıklamıştı.
Bisiklet
La Vuelta'da 11. etabın ardından
31/10/2020 - 00:08
Bisiklet
La Vuelta'da Onuncu Etaba Doğru
30/10/2020 - 09:35