Bisiklet

“Tour de France ertelenmeli”

Share this with
Copy
Share this article

Egan Bernal

Image credit: Getty Images

ByEurosport Türkiye
03/04/2020 at 11:49

Tour de France’ın son kazanan ismi olan Egan Bernal, koronavirüs önemleri kapsamında 2020 Tour de France’ın ertelenmesi gerektiğini düşünüyor.

29 Haziran-19 Temmuz arasında düzenlenmesi planlanan Tour de France’ın bu yılki son durumuna dair henüz bir karar verilebilmiş değil. Ama Ineos’un yıldız sürücüsü Egan Bernal, alınması gereken kararın açık olduğu düşüncesinde.

Instagram’da Kolombiya Bisiklet Federasyonu’nun canlı yayın konuğu olan Bernal, “Bu salgın onlarca spor organizasyonunun durdurulmasına veya iptal edilmesine neden oldu. Daha da önemlisi insanların hayatları mahvoluyor. Bence Tour, kesinlikle iptal edilmeli.” dedi.

Bisiklet

“Büyük bir savaş olacak”

14/07/2020 AT 10:20

16 Şubat’tan beri pistlerden uzak olan Bernal, Tour’un seyircisiz düzenlenmesinin bir çözüm olmayacağı düşüncesinde: “Hayat devam etmeli fakat Tour’un ertelenmesi gerekiyor. Seyircisiz bir Tour hayal bile edemiyorum. Uzun bir süredir fiziksel ve zihinsel olarak kendimi bisikletten soyutlamış hâldeyim. Paris-Nice için çok çalışıyordum ama son durumlar ortada. Antrenörümle konuştuk ve en iyi şeyin tamamen dinlenme olduğuna karar verdik. Birkaç hafta içinde evimde antrenmanlara başlayacağım. Ama dediğim gibi şu an spordan daha önemli şeyler var.”

Bisiklet

Dört silahşörler

27/09/2019 AT 15:18
Fransa Bisiklet Turu

Fransız basınından "Ineos hegemonyası"na son verme çağrısı

30/07/2019 AT 15:19
Related Topics
BisikletEgan Bernal
Share this with
Copy
Share this article