Bisiklet

“Tour de France’ı kazanabilirim”

Share this with
Copy
Share this article

DUBAI, UNITED ARAB EMIRATES - FEBRUARY 26: Start / Chris Froome of The United Kingdom and Team INEOS / Sing In / Team Presentation / during the 6th UAE Tour 2020, Stage 4 a 173km stage from Zabeel Park to Dubai City Walk 419m / #UCIWT / #UAETour / @uae_to

Image credit: Getty Images

ByEurosport Türkiye
28/04/2020 at 12:23

Chris Froome, geçtiğimiz yıl geçirdiği sakatlığın etkilerini tamamen atlattığını ve bu yıl Tour de France’ı kazanmak için hazır olduğunu söyledi.

Koronavirüs salgını nedeniyle başlangıç tarihi 27 Ağustos’a alınan Tour de France, sporcular için ilginç bir hazırlık sürecini beraberinde getiriyor. Zira bütün bisikletçiler çalışmalarını evde sürdürüyorlar.

The Times’a verdiği röportajda dört kez Tour de France galibi olan Chris Froome, “Evdeyken fiziksel gelişim üzerine çalışıyorum. Ev bisikletine binip ritmimi koruyorum ama tabii dışarı çıkıp pedal çevirmek gibisi yok.” dedi.

Bisiklet

"Chris Froome; Michael Jordan ve Lionel Messi'nin sahip olduğu kazanma arzusuna sahip"

12/07/2020 AT 09:58

Haziran 2019’da Criterium du Dauphine sırasında hayati bir kazandan dönen Froome şu anki durumuna dair ise şu ifadeleri kullandı: “İyileşme sürecimi tamamladım. Planladığımız tarihten daha erken döndüm. Bence bu yıl Tour de France’ı kazanabilirim. İnsanların benim hakkımda söylediği veya yazdığı olumsuz şeyler umurumda değil. Motivasyonumu kaybetmedim, daha da azimliyim.”

“Geçen yıl yaşadığım olaylardan önemli dersler aldım. Düşünmek için bol bol zamanım vardı. Dönüş sırasında diğer sporcuların bu süreçlerde neler yaşadığına ve nasıl döndüğüne baktım. Yeni bir perspektife sahibim. Ve bu perspektifte motivasyon kaybına yer yok. Vücudum ve zihnim kazanmak için hazırlar.”

Bisiklet

Chris Froome’dan evde antrenmanın sırları

15/05/2020 AT 14:02
Bisiklet

"15 yıl önce yaşanan olayların cezasını çekmeye devam ediyoruz"

04/05/2020 AT 15:00
Related Topics
BisikletChris Froome
Share this with
Copy
Share this article