Bisiklet
UAE Tour

Birleşik Arap Emirlikleri Turu, Koronavirüs nedeniyle yarıda kesildi

Share this with
Copy
Share this article

UAE Tour

Image credit: Getty Images

ByEurosport Türkiye
28/02/2020 at 11:12

Yedi etaptan oluşan Birleşik Arap Emirlikleri Turu, iki takım görevlisinde Koronavirüs’e rastlanması nedeniyle altıncı etap koşulmadan sona erdi. Takım görevlileri ve oyuncular otellerinde virüs testinden geçmek üzere bekliyor.

Koronavirüs bisiklete de sıçradı. Henüz ismi açıklanmayan iki İtalyan takım görevlisinde Koronavirüs’e rastlandı.

Yedi etap üzerinden koşulması planlanan tur, bu gelişme üzerine beşinci etabın ardından sona erdirildi. Bugün ve yarın koşulacak altıncı ve yedinci etaplar iptal edildi.

Bisiklet

Marco Pantani’nin trajik hikâyesi: Birinci bölüm

YESTERDAY AT 13:13

İki takım görevlisinde virüs görülmesinin ardından, tüm sporcular ve görevliler virüs testine tabi tutulacak. Dolayısıyla şu an tüm ekipler otellerinde teste girmek için bekliyorlar.

Beşinci etabın ardından genel klasmanda lider olan Mitchelton-Scott bisikletçisi Adam Yates, yarışın yarıda kesilmesi nedeniyle genel klasman şampiyonu olacak.

Milano-San Remo iptal olur mu?

İtalya, Avrupa’nın Koronavirüs’ten en fazla etkilenen ülkesi. Ülkede şu ana dek 12 kişi bu nedenle yaşamını yitirdi. Sezonun ilk Anıtsal Klasik’i olan Milano-San Remo, Koronavirüs’ten nasibini alabilir.

7 Mart’ta koşulması planlanan tek günlük yarış Strade-Bianche ,11-17 Mart arasında koşulacak Tirreno-Adriatico ve 21 Mart’ta düzenlenecek sezonun ilk Anıtsal Klasik’i Milano-San Remo iptal edilme tehlikesiyle karşı karşıya. Birleşik Arap Emirlikleri Turu’nun da organizatörlerinden biri olan ve söz konusu İtalyan yarışlarının organizatörü RCS Sport henüz resmi bir açıklama yapmasa da yarışların -en azından- ertelenmesinin çok yüksek bir ihtimal olduğu düşünülüyor.

Bisiklet

‘Son Sıra Luigi’, Giro’nun unutulmaz sonuncusu

19/05/2020 AT 13:43
Bisiklet

Chris Froome’dan evde antrenmanın sırları

15/05/2020 AT 14:02
Related Topics
BisikletUAE Tour
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

Bisiklet

Marco Pantani’nin trajik hikâyesi: Birinci bölüm

YESTERDAY AT 13:13

Latest Videos

Bisiklet

UCI Dünya Şampiyonası'nda kaza (Attila Valter)

00:01:04

Most popular

WEC

The Race All-Star - 16/05

16/05/2020 AT 13:47
View more