Formula 1, Sakhir Grand Prix'sine Mercedes'te büyük bir değişiklikle girmeye hazırlanıyor. Zira hafta içi yapılan açıklamada dünya şampiyonu Lewis Hamilton'un koronavirüs testinin pozitif sonuçlandığı öğrenilmiş ve ilerleyen günlerde Williams pilotu ve geçmiş yıllarda Mercedes'in rezerv sürücülüğünü yapan George Russell'ın, Hamilton yerine Sakhir GP'de yarışacağı öğrenilmişti. George Russell, yarış hafta sonu öncesi yaptığı açıklamada herhangi bir baskı hissetmediğini ifade etti.

2022 sezonu için sözleşmesi sona erecek Valtteri Bottas'ın yerine Mercedes koltuğu için adaylar arasında gösterilen 22 yaşındaki pilot, bu yarışın bir deneme olduğu fikrine sıcak bakmıyor. "Mercedes'in benim için koyduğu bir hedef yok, çünkü kimseyi bir yarışla yargılayamazsınız. Geri planda bu konu hakkında düşünmüyorum. Oraya çıkacağım ve elimden geldiğince keyif almaya bakacağım."

Formula 1
Formula 1’de Sezon Tamamlanıyor
11/12/2020 - 15:08

"Williams'ta bir işim var ve Williams'a döndüğümde takımı ileri taşımaya çalışacağım. Bu fırsata iki elle sarılıp, öğrenimimi arttırmak istiyorum. Gelecek, sezonun bütününe bakarak belli olacak ve geçmişteki bir değil belki iki yarışla."

George Russell 2017 ve 2018 yıllarında Mercedes'in rezerv sürücüsüydü ve 6500 kilometrenin üstünde test sürüşü yaptı. Fakat genç pilot daha önce 2020 aracını simülatörde bile deneme şansı yakalayamadı. "Son anda bu fırsat karşıma çıktı. İki yıldır simülatörlerini kullanmadım. Koltuğum üç yıl eski. Öğrenmem gereken çok şey var ve Valtteri'ye karşı yarışmak hiç de kolay olmayacak. Valtteri, Lewis'i son yıllarda gerçekten çok zorluyordu.

https://i.eurosport.com/2020/12/03/2948527.jpg

"Eğer bir hava yakalamışsanız, takımla bütünleşmişseniz - Williams'taki seviyemi biliyorum- bu durum bir anda değiştiğinde öğrenmeniz gereken çok fazla şey oluyor. Hedefim ve beklentim yok.

2018 Formula 2 şampiyonu, 1 Aralık Salı günü Mercedes'ten bu hafta sonu için daveti nasıl aldığını da anlattı. "Lavabodaydım, bu biraz garipti Toto dedi ki: 'George lavaboda mısın?' Ben de lavaboda olduğumu söyledim. Sonra devam etti: "Lewis korona oldu. İyi hissediyor, ki en önemlisi bu. Aracı senin kullanmanı istiyoruz."

"Bütün her şey ertesi gün boyunca gerçekleşti. Salı günü çok farklı insanla 64 telefon konuşması yaptım. Sonunda buna ulaştığımız için çok memnunum. Mercedes'in bana bu fırsatı tanıması benim için çok büyük bir anlam ifade ediyor. Çünkü hiç kolay olmadı, bu anlaşmayı uygulayabilmek için çok emek harcandı."

"Lojistik olarak, kaskın boyanması 24 saat sürüyor, tulumlar İtalya'dan buraya geldi yani çok kısa zamanda bir sürü şey gerçekleşti. Onların istekli olduğunu bilmek benim için çok büyük bir anlam ifade ediyor. Performansımla ve göstereceğim emekle onlara bunun karşılığını ödemeliyim."

Formula 1
"Umarım rüya görmüyorumdur"
07/12/2020 - 11:26
Formula 1
Alex Albon ile Tayland, Red Bull’a geçişi ve Peaky Blinders üzerine
29/11/2020 - 01:25