Bu sezon iki kez çarpışan Verstappen ve Hamilton’a, Mercedes takım patronu Toto Wolff’tan bir eleştiri öne sürüldü. Toto Wolff, kazanmak için birbirlerine çarptıklarını iddia etti.
Meksika yarışı öncesi açıklamalarda bulunan Hamilton ve Verstappen’dan ise cevap gecikmedi.
“Birine çarparak bir şampiyonluk kazanmadım ve kazanmak da istemezdim."
Formula 1
Christian Horner, Toto Wolff hakkında konuştu
20/11/2021 - 11:13
https://i.eurosport.com/2021/11/05/3248885.jpg
Doğru şekilde kazanmak için buradayım ve bu tamamen beceri, kararlılık ve sıkı çalışma sayesinde gerçekleşecek. Geçmişte şampiyonluklarımı nasıl kazandığımı biliyorsunuz. Her zaman doğru şekilde kazanmak istiyorum ve eğer kaybedeceksen, doğru şekilde, haysiyetle ve her şeyini verdiğini bilerek kaybedersin. Yapabileceğiniz tek şey, her şeyinizi vermeniz ve sıkı çalışmanız, eğer bunu o gün başaramazsanız, başka bir gün savaşmak için çabalamalısınız.”
Hollandalı F1 pilotu Verstappen, adil kazanmaya vurgu yaparak kendi adına açıklamalarda bulundu.
“İki sürücü arasındaki geçen eski yarışları ve neler yaptığımızı düşünmüyorum. Geçmiş, geçmişte kaldı. Ben sadece pistte yapmam gerekenlere odaklanıyorum. Elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum. Bu şekilde şampiyonluğu kazanacak, en uygun puanları toplayacak ve rakibinizi yenmeye çalışacaksınız."
5 Kasım’da ısınma turları ile başlayacak olan Meksika Grand Prix’i, 6 Kasım sıralama turları ve 7 Kasım yarışı ile son bulacak.
Formula 1
Max Verstappen'den şampiyonluk açıklaması
11/11/2021 - 04:45
Formula 1
Hamilton: "Onlar bizden üstündü"
26/10/2021 - 11:30