Max Verstappen, antrenman seanslarında birinci olan Ferrari pilotu Charles Leclerc’in 0.4 saniye gerisinde kalmıştı. Hollandalı, bu durumu; “Şimdiye kadarki en zor hafta sonuydu.” diye açıkladı.
Max Verstappen, Red Bull’un geliştirmesi gereken çok şeyi olduğunu itiraf etti ve hafta sonu yapılan başlangıcı “çok zayıf” olarak değerlendirdi.
F1’in efsanesi haline gelen Monte Carlo’ya Red Bull, Mercedes’e kıyasla daha çok rekabetçi bir araba ile geldiği ifade ediliyor. Zira ilk antrenmanı Sergio Perez birinci,Max Verstappen'se üçüncü sırada geçmişti.
Formula 1
Verstappen: "Çok sinirlendim"
08/06/2021 - 08:47
Verstappen, açılışların ardından; “Çok yavaşız. Az değil, çok yavaşız.” sözleriyle aracı hakkında eleştiride bulundu.
https://i.eurosport.com/2021/05/20/3136647.jpg
Biraz hızlanmamız gerekiyor çünkü herkes hızlanıyor. Daha kısa sürelere ihtiyacımız var ve biz bundan oldukça uzaktayız.”
“Aynı zamanda sürüş hissayatı hiç iyi hissettirmedi. Normalde arabada çok rahat olurum ve çabuk hız alırım fakat bu durumda çok uzun sürdü ve beğendiğim şekilde olmadı.bu zamanda kadar en zor hafta sonuydu.
Verstappen, Charles Leclerc’in antrenmanlarda iyi performans göstermesinin ardından; “Ferrari’nin ne kadar rekabetçi olduğuna şaşırdım.” dedi.
“Bence bu ne kadar zayıf olduğumuzu gösteriyor. Onlar iyi iş çıkarıyorlar ve biz zayıfız.”
Formula 1
"O kadar stresli değilim"
25/05/2021 - 06:27
Formula 1
Formula 1’de Sezon Tamamlanıyor
11/12/2020 - 13:13