2005 ve 2006 yıllarında Renault takımıyla F1’de üst üste iki kez şampiyonluğa ulaşan Fernando Alonso, son olarak 2018 yılında McLaren takımı adına yarışmış ve F1’e veda etmişti. Geçtiğimiz aylarda Formula 1’e geri dönme kararı alan tecrübeli pilot, bu sezon Alpine F1 takımının başarısı için yarışacak.

Geçtiğimiz hafta İsviçre’de bisiklet sürerken kendisine araba çarpması sonucu kaza geçiren ve çenesinde kırık tespit edilen Alonso’nun başarılı bir ameliyat geçirdiği duyurulmuştu. Şu anda tedavi süreci devam eden İspanyol pilot, mart ayının sonunda başlaması planlanan yeni sezona hazır olmayı umuyor.

Formula 1
Formula 1 yeniden Afrika'ya dönmeyi planlıyor
20 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2020/04/17/2807837.jpg

Yaşadığı kazadan önce F1 Dergisi’nin yeni sayısına konuşan Alonso, yeni sezon öncesi yaptığı açıklamada: “Gerçekçi olmak gerekirse çok fazla beklentiye girmememiz gerekiyor. Bu yıl için bazı değişiklikler olsa da bunların küçük şeyler olduğunun farkında olmamız ve performansımızın geçen yıldan çok da farklı olmayacağını bilmemiz gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

“Bence Mercedes yine en önde yer alacak ve ardından da Red Bull takımı gelecek. Bazı takımlar arasında kıyasıya bir rekabet olacak ve Alpine olarak biz de orada olacağız.”

https://i.eurosport.com/2020/11/01/2926850.jpg

Takımıyla ilgili beklentileri hakkında gelen soruyu da yanıtlayan İspanyol pilot: “Yarışların çok çekişmeli geçeceğini düşünüyorum. Altında veya yedinci sıra için mücadele edebiliriz ama kendimizi kolayca on beşinci sırada da bulabiliriz. Bizim amacımız en azından ilk on içinde yer almak olacak. Kış testlerinden sonra aracınız hakkında fikir sahibi olabilir ve ilk yarışta nerede olacağınızı hayal edebilirsiniz. Ancak şu anda bununla ilgili çok fazla bir şey düşünmüyorum.” diye konuştu.

Geçtiğimiz sezon Renault adıyla yarışan takımın pilotlarından Daniel Ricciardo sezonu beşinci sırada tamamlarken, Esteban Ocon ise on ikinci sırada yer almıştı. Renault, takımlar sıralamasında ise beşinci olmayı başarmıştı.

Formula 1
Makinist: Jarno Trulli
25/02/2021 - 16:05
Formula 1
"Hayalim gerçek oldu"
25/02/2021 - 05:11