2012 yılında karting takımına katılmak için İngiltere’ye taşınan Zhou, burada gösterdiği başarılı performansla Ferrari’nin dikkatini çekmişti. 2014 yılında Ferrari’nin bir parçası olan Çinli pilot, 2019 yılında Renault Akademisi’ne katılmıştı.

2021 sezonunda yeni adıyla Alpine F1 takımı adına yarışacak olan Fernando Alonso hakkında konuşan Zhou, İspanyol pilotun kendisine verdiği tavsiyeler hakkında konuştu.

Formula 1
Formula 1 yeniden Afrika'ya dönmeyi planlıyor
19 SAAT ÖNCE

“Alonso bana birçok konuda ipucu verdi. Ayrıca takıma da tavsiyelerde bulundu. Bu tavsiyeler sadece sürüşle ilgili değil; araç düzeni, uzun yarışlarda batarya yönetimi ve sıralama turlarındaki performansı arttırmaya yönelikti.”

Hedefleri hakkında açıklamalarda bulunan genç pilot: “Bu yılki ana hedefim süper lisansımı almak. Böylece F1’de koltuk boşaldığında, oraya oturma şansını elde edebileceğim. Bu benim için bir rüya. Tam olarak ne zaman gerçekleşir bilemiyorum ama F1’de yarışmaya en yakın Çinli pilot olduğumu kesinlikle söyleyebilirim."

"Ancak son adım en zor kısım. Çünkü Formula 1’e yükselmek için süper lisansın yanında doğru fırsata ve uygun koltuğa da ihtiyacınız var. 2019’da Çin GP’sine gittiğimde herkesin ‘2 yıl içinde seni F1’de görmeyi umuyoruz.’ dediğini hatırlıyorum.” ifadelerini kullandı.

Formula 1
Makinist: Jarno Trulli
25/02/2021 - 16:05
Formula 1
"Hayalim gerçek oldu"
25/02/2021 - 05:11