Geçtiğimiz sezon takımlar sıralamasında Mercedes’in ardından ikinci olan Red Bull, salı günü gerçekleştirdiği etkinlikle Honda motorlu yeni aracı RB16’yı tanıttı. Honda’nın yıl sonunda Formula 1’den çekileceğini açıklamasıyla son kez bu motorla yarışacak olan Red Bull takımı geçtiğimiz sezon Max Verstappen liderliğinde iki yarış zaferi elde etmişti.
Geçen yılki aracın olumsuz yönlerini ortadan kaldırmaya çalışan Red Bull, kural değişikliklerine rağmen performansını korumayı umuyor. Takımın iki pilotu, Max Verstappen ve Sergio Perez çarşamba günü yeni aracın sürücü koltuğuna oturduktan sonra 12-14 Mart’ta Bahreyn’de gerçekleşecek sezon öncesi testlere katılacak.
Geçtiğimiz sezon pilotlar sıralamasını dördüncü olarak tamamlayan ve Alexander Albon’un yerini alacak olan Sergio Perez, salı günü 2019 aracıyla gerçekleştirdiği ilk test sürüşünün ardından heyecanını dile getirdi.
Formula 1
Hamilton'dan Bottas'a destek
07/05/2021 - 11:18
Red Bull takımıyla ilk gününün harika geçtiğini söyleyen Perez: “Araçta ismime bakmak son derece özel bir şey ve benim için kesinlikle bir rüyanın gerçekleşmesi anlamına geliyor.” ifadelerini kullandı.
Kendini rahat hissetme konusunda gelişme gösterdiği için memnum olduğunu belirten Meksikalı pilot: “Açıkçası yedi yıldır aynı araçta, aynı kokpitte, aynı koltukta ve aynı pedallarla yarışıyordum. Bu nedenle yeni bir yere adapte olmak ve bunun üstesinden gelmek biraz zorlayıcı oluyor. Sıkı bir şekilde çalışıyoruz. Bu durumla ilgili kesinlikle iyi adımlar attık. İlk gün oldukça rahat hissettiğimi söylemem gerek.” diye konuştu.
https://i.eurosport.com/2021/01/20/2975188.jpg
Formula 1
Monako'da seyirci sürprizi
05/05/2021 - 14:00
Formula 1
Sir Lewis Hamilton, liderliği bırakmıyor
02/05/2021 - 19:23