24 yaşındaki Red Bull sürücüsü, sezonun bitimine yedi yarış kala Lewis Hamilton'ı iki puan geriden takip ediyor. Bu sezon yedi yarışta damalı bayrağı birinci sırada gören Verstappen'in yanı sıra Hamilton'ın da beş yarış zaferi bulunuyor.
İstanbul GP öncesi konuşan Hollandalı, şampiyonluk çekişmesinin sonucunda kazanmasının veya kaybetmesinin hayatını ekstra değiştirmeyeceğini söyledi.
"Çok rahatız ama aynı zamanda çok odaklıyız ve tabii ki kazanmak istiyoruz. Zorlayabileceğiniz veya stres olabileceğiniz bir şey yok çünkü her zaman yapabileceğimiz en iyiyi yapmaya çalışıyoruz."
Formula 1
Hamilton: "Onlar bizden üstündü"
DÜN - 11:30
Verstappen, sezon sonu hakkında çok düşünmediğimi söyledi.
https://i.eurosport.com/2021/10/06/3232472.jpg
"Eğer yıl sonunda gerçekleşecekse, öncelikle bu harika bir başarı olur ve zaten bunun için çalışmıyor muyuz?"
"Ama ikinci bitirsem bile hala harika bir sezon geçirdiğimizi düşünüyorum ve günün sonunda bu benim hayatımı gerçekten değiştirmeyecek."
"Yaptığım şeyden keyif alıyorum ve bunun da çok önemli olduğunu düşünüyorum. Benim için endişelenecek gerçekten çok fazla şey yok."
Geçtiğimiz sezon yağmur altında koşulan ve pilotların kaygan koşullardan şikayet ettiği yarışı Lewis Hamilton kazanmış, Max Verstappen'se altıncı olmuştu.
Formula 1
Max Verstappen, yeni sezonda Netflix'te yok
22/10/2021 - 13:18
Formula 1
Max Verstappen, ABD için hazır
18/10/2021 - 13:12