Yedi dünya şampiyonluğu bulunan Mercedes pilotu, Bahreyn GP'de damalı bayrağı Red Bull sürücüsü rakibinin önünde bir saniyeden daha kısa bir farkla gördü. İngiliz pilot, bununla birlikte yarışın son kısmında rakibine göre 10 tur daha eski lastikleri kullanıyordu.
Sezon öncesi testlerinde ve sıralama turlarında en iyi görüntüyü çizdiği ifade edilen Max Verstappen bu yarışta topladığı 18 puanla yetindi. Bitime dört tur kala rakibini geride bırakmayı başaran 23 yaşındaki Hollandalı, takımdan gelen pit limitlerini aştığı direktifiyle üstünlüğü Lewis Hamilton'a bıraktı.
"Bence bu hatayı yapmış olmasaydı muhtemelen yarışı kazanırdı." diyerek söze başlayan Lewis Hamilton, galibiyeti ve mağlubiyeti bu gibi ince farkların belirlediğini ifade etti.
Formula 1
Leclerc'den Carlos Sainz açıklaması
12/06/2021 - 08:58
Her dakikasını sevdim. Bu hafta sonunun her dakikasını sevdim."
"[RedBull'daki] insanlar daha iyi bir iş çıkardılar. Bu hafta sonu en hızlı olmamamıza rağmen elde ettiğimiz bu sonuç, gerçek bir sonuç."
https://i.eurosport.com/2021/03/29/3019882.jpg
Pit stratejisinin ve lastik tercihlerinin galibiyetteki etkisini değerlendiren Hamilton, şu sözleri kullandı:
"Erken durmanın bize zorluk yaratacağını biliyorduk ancak Max'i takip etmemiz gerekiyordu. Bütün hafta sonu harika bir performans sergilediler bu yüzden çok özel bir şey olacaktı. "
"Max yarışın sonunda tamamen dibimdeydi. Baskı çok yüksekti."
Son zamanlarda yaşadığı en zor mücadelelerden biri olduğunu vurgulayan Lewis Hamilton, Max Verstappen'den de övgüyle bahsetti.
"O harika bir sürücü ve daha hızlı arabaya sahiplerdi."
Formula 1
Hamilton: "Özür diliyorum"
09/06/2021 - 20:48
Formula 1
Lance Stroll, kaza sonrası konuştu
08/06/2021 - 21:52